Firma Bethesda ujawniła datę premiery Typhon Hunter, czyli darmowego trybu sieciowego do strzelanki Prey: Mooncrash. Rozszerzenie zadebiutuje 11 grudnia na PC, PS4 i Xbox One.

W wariancie jeden gracz wciela się w Morgana Yu z kampanii fabularnej, a pięciu innych kieruje mimikami - zmiennokształtnymi kosmitami. Użytkownik sterujący człowiekiem w wyznaczonym czasie musi zabić wszystkich wrogów, którzy mogą zamienić się w dowolny przedmiot.

Każdą potyczkę poprzedza okres przygotowań pozwalający obcym zastawić pułapkę lub ukryć się przed ludzkim przeciwnikiem. Stwory potrafią zaatakować rywala, ale dysponują jednym życiem, więc błąd zakończy się porażką.

Dodatek Typhon Hunter zaoferuje też TranStar VR - przeznaczony do zabawy w pojedynkę i zaprojektowany z myślą o rzeczywistości wirtualnej tryb wyzwań w stylu pokoi pułapek. Akcję osadzono na kilka dni przed wydarzeniami z podstawowej kampanii, zaś gracze wcielą się w różnych pracowników tytułowej firmy. Pojawią się trzy etapy.

Zobacz też: Prey - Poradnik, Solucja

W Gabinecie M. Yu użytkownicy wcielą się w Morgana, który musi ukończyć nadajnik fal negacyjnych używając w odpowiedniej kolejności gadżetów. Bohaterem Laboratorium Symulacyjnego będzie zaś doktor Calvino dopracowująca niedociągnięcia Zwierciadła. Do tego Żółty Tulipan opowiadający o Abigail Foy szukającej Danielle Sho w lokalnym barze.

W planach jest również muzeum TranStaru prezentujące przedmioty związane z koncernem, w tym kosmiczne skafandry, neuromody i różne rodzaje tyfonów. Wszystkie obiekty gracze zobaczą w rzeczywistości wirtualnej.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaPrey - Recenzja

Udany eksperyment.

Prey - pozostałe zadania poboczne, cz. 2

Inne misje dodatkowe: Bezcenny pistolet do silikonu, Problemy z windą, Weź neuromod, Więzień z psychotronicznego, Zabezpieczenie przed kopiowaniem.

Prey - mapa: Podtrzymywanie życia

Wszystkie neuromody, apteczki i ulepszenia całego poziomu.

Szef marki Xbox: w 2019 roku odegramy większą rolę na PC

Obiecuje inne podejście do posiadaczy komputerów.