Następna konsola koncernu Microsoft o roboczej nazwie Xbox Scarlett wykorzysta podzespoły wyprodukowane przez firmę AMD - sugerują nieoficjalne informacje.

Brad Sams z serwisu Thurott opublikował film, w którym przedstawia uzyskane od anonimowych źródeł szczegóły na temat powstającej platformy. W urządzeniu znajdą się podobno procesor oparty na architekturze Zen 2 i karta graficzna następnej generacji.

Dziennikarz jednocześnie podkreśla, że platforma umożliwi zabawę w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę (dzięki, Wccftech). Szefowie Microsoftu chcą podobno, by w takiej specyfikacji działały wszystkie gry ukazujące się na Xbox Scarlett.

Niepotwierdzone doniesienia sugerują, że architekturę AMD wykorzysta też PS5, którego sercem jest ponoć ośmiordzeniowy procesor i układ graficzny bazujący na Navi. Niewykluczone więc, że także urządzenie Sony zaoferuje wspomniany rozmiar obrazu i płynność.

Sams twierdzi, że nowa platforma Microsoftu zadebiutuje w 2020 roku. W filmie powtórzył, że sprzęt ukaże się w dwóch wersjach - standardowej oraz tańszej, ale używającej modelu rozgrywki w tak zwanej „chmurze”.

Oczywiście do powyższych informacji należy podchodzić z pewnym dystansem. Warto jednak zwrócić uwagę, że dziennikarz Thurott w przeszłości wielokrotnie przedstawiał sprawdzone wieści na temat planów koncernu z Redmond.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Szef marki Xbox: w 2019 roku odegramy większą rolę na PC

Obiecuje inne podejście do posiadaczy komputerów.

Xbox One X w USA radzi sobie fenomenalnie - twierdzi analityk NPD

Konsola zanotowała duży wzrost sprzedaży.

Xbox One ma 5 lat

Konsola Microsoftu obchodzi urodziny.