Xbox Games Pass - subskrypcja oferująca katalog kilkuset gier - na razie oficjalnie dostępne jest tylko na Xbox One, a wkrótce trafi na PC. Microsoft chce jednak, by usługa pojawiła się na „każdym urządzeniu”.

Szef działu Xbox w koncernie - Phil Spencer - na konferencji Barclays Global Technology, Media and Telecommunications ujawnił, że firma spróbuje dotrzeć ze swoimi treściami do właścicieli telefonów z Androidem. Nie tylko przygotuje tytuły oparte na modelu Free to Play, ale również wykorzysta program abonamentowy.

- Dlatego stworzyliśmy Xbox Game Pass, które najpierw zadebiutowało na konsoli i trafi na PC, a później ewentualnie pojawi się na każdym możliwym urządzeniu. Posiadaczy Xbox One użyliśmy jako bazy do rozwoju usługi - wyjaśnił (dzięki, GameSpot).

gears_of_war_4
W ofercie Xbox Game Pass jest między innymi Gears of War 4

Menedżer zwrócił uwagę, że w długoterminowej perspektywie podobny model biznesowy powinien pozwolić dotrzeć do „miliardów” klientów. Podkreślił też, że tradycyjne sklepy mają znacznie mniejszy zasięg.

Dużą rolę w udostępnieniu gier posiadaczom urządzeń mobilnych odegra Project xCloud, czyli zapowiedziana niedawno usługa streamingu oparta na serwerach w „chmurze”. Spencer podkreślił, że między technologią a Xbox Game Pass istnieje „naturalna synergia”.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały