Po zakończeniu Operacji Zamieć udaj się w miejsce na północy regionu Wachikuni, które jest na mapie zaznaczone ikoną z literą S. Na miejscu natkniesz się na krajobraz po bitwie, a po chwili pojawi się Rico.

Porozmawiaj z nim, co rozpocznie bieżącą misję. Kiedy do tego dojdzie wskocz na ciężarówkę, co zapoczątkuje jej jazdę.

Twoim celem będzie osłanianie jej przed przeciwnikami oraz eliminowanie przeszkód na drodze, zazwyczaj przy mostach.

Kiedy dojedziecie do pierwszej przeszkody wciśnij klawisz, dzięki któremu przeniesiesz się na mapę, a potem przejdź do menu wyciągarki.

006

Tutaj możesz modyfikować swoją linkę, która posiada tak zwaną wyciągarkę. Po jej użyciu do obiektu przywiązywany jest balon, który unosi dany obiekt z małą, średnią lub dużą siłą. Aby z niej skorzystać wybierz pierwszą ustawienie B, potem kliknij pierwszą kolumnę (1).

Przetrzymaj chwilę ikonę, aż pojawi się małe pole z klawiszami zmiany siły (2) wyciągarki. Zmień ustawienie na średnie (3) i wróć do gry. Teraz wystrzel wyciągarkę w pojazd blokujący drogę (4) i przytrzymaj chwilę linkę. Po chwili pojawi się balon (5), który uniesie pojazd do góry.

007

Kontynuuj jazdę ciężarówkę eliminując kolejnych przeciwników i oczyszczając tor jazdy z pomocą wyciągarki. Pamiętaj, że przy cięższych obiektach będziesz musiał zastosować kilka balonów, które będą w stanie unieść go do góry. Po dotarciu do bazy zejdź z ciężarówki i przygotuj się na odparcie ataku.

Najpierw główną drogą nadjedzie kilka wozów z przeciwnikami - najlepiej wyeliminować je z rakietnicy lub miniguna na podwyższeniu (6). Potem z tyłu wioski na niebie pojawi się śmigłowiec (7) z wojskami. Ostrzelaj go z cięższej broni, co załatwi problem.

Teraz wystarczy wytrzymać jeszcze kilka mniejszych ataków, co zakończy bieżące zadanie i aktywuje dwa kolejne: Tajna historia Solis oraz Nowa gwiazda Garland King.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaJust Cause 4 - Recenzja

Szalona i satysfakcjonująca destrukcja.

Just Cause 4 - szybka podróż: jak odblokować i z niej korzystać

Sposoby na aktywowaniu szybkiej podróży oraz sposoby jej używania.

Just Cause 4 - rezerwy oddziałów i przejmowanie regionów

Zdobywanie nowych wojsk i przeprowadzanie natarć na wrogie terytoria.