Just Cause 4 zadebiutowało wczoraj - 4 grudnia - na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Dziennikarze najważniejszych światowych serwisów zdążyli już ocenić produkcję Avalanche Studios.

Recenzenci zgodnie przyznają, że gra jest ewolucją rozgrywki znanej z poprzedniej części cyklu. Deweloperzy dodali jednak kilka ciekawych nowości - wśród których dziennikarze najczęściej chwalą niszczycielskie siły natury.

Pozbyto się też niektórych błędów poprzednich odsłon, jak na przykład nieciekawych misji. Bardziej interesujące jest teraz chociażby wyzwalanie kolejnych obszarów mapy, co wiąże się z konkretnymi zadaniami fabularnymi.

Generalnie jest to jednak kolejna dawka efektownych akrobacji oraz ciągłej destrukcji i zabawy silnikiem fizycznym, czyli doskonała pozycja dla miłośników serii. Recenzenci wspominają jednak, że rozgrywka bez rewolucji względem Just Cause 3 może się znudzić.

Przykładowe oceny:

Naszą recenzję Just Cause 4 opublikujemy wkrótce.

Zobacz: Just Cause 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.