Jednym z najważniejszych gadżetów w Just Cause 4, podobnie, jak w poprzednich częściach serii, odgrywa linka z hakiem, nazywana w grze zaczepem. Spełnia ona szereg ważnych funkcji, które opiszemy poniżej.

Podstawową rolą linki jest możliwość przyczepiania się do różnych powierzchni oraz obiektów i szybkiego przyciągania do nich bohatera. W ten sposób możemy błyskawicznie przemieszczać się na pewne dystanse czy wysokości.

Umożliwia to między innymi bardzo szybkie dostawanie się w wyżej położne miejsca, takie jak wzgórza czy mury wrogich baz. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z niej na przykład w celu dostania się na dach wrogiego auta lub na pokład lecącego śmigłowca bojowego.

Bardzo dobrą kombinację stanowi też połączenie linki ze spadochronem. Po jej wbiciu w oddalony obiekt bohater szybko nabiera prędkości. Jeśli podczas tej czynności otworzymy spadochron, to błyskawicznie znajdziemy się w powietrzu. Rozwiązanie to pozwala błyskawicznie uciec z niebezpiecznych miejsc oraz szybko nabrać wysokości.

z03

Oczywiście to samo rozwiązanie można stosować w przypadku stroju do latania (wingsuit). Z takiego połączenia lepiej jednak korzystać na wyższych wysokościach (na przykład w górach), ponieważ rozpędzenie się w poziomie i otworzenie stroju sprawi, że będziemy lecieć bardzo nisko nad ziemią. Dla wprawnych graczy może nie jest to problem, ale wystarczy tu jeden błąd, aby bohater boleśnie uderzył w podłoże.

Linka (zaczep) pozwala też na bezpieczne lądowanie z dużej wysokości. Jeśli spadamy, to należy wyczekać na dogodny moment, aż celownik zostanie aktywowany na jakiejś powierzchni, po czym można skorzystać z linki, żeby bezpiecznie wylądować. W ten sposób unikniemy utraty życia, która zawsze ma miejsce w przypadku twardego lądowania.

Innym zastosowaniem linki jest możliwość przemieszczania obiektów, a nawet doprowadzania do ich eksplozji, jak w przypadku wybuchowych beczek. Ponadto gadżet posiada kilka dostępnych ulepszeń, czyli wyciągarkę, wciągarkę i dopalacz. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaJust Cause 4 - Recenzja

Szalona i satysfakcjonująca destrukcja.

Just Cause 4 - Rozbrajanie Espady

Natarcie regionalne, port, ładunki wybuchowe.

Just Cause 4 - Zamknięcie Vendaval

Natarcie regionalne: opuszczona kopalnia, transmiter, obrona anteny.