Twórcy Fortnite zaimplementują do strzelanki sieciowej trzeci tryb rozgrywki - wynika z nieoficjalnych materiałów, które prezentują gameplay. Wariant określony jako „Creative” pozwoli budować własne poziomy - bez strzelania i walki.

„Creative” dołączy do trybu Ratowania Świata oraz Battle Royale i będzie rozwinięciem znanego miłośnikom gry Placu Zabaw, w którym gracze w spokoju konstruowali własne budowle, a nawet tory wyścigowe.

Najprawdopodobniej Epic Games zaplanowało prezentację nowego trybu na dzień 7 grudnia, podczas gali The Game Awards 2018, jednak jeden z twórców na platformie YouTube opublikował materiał przedstawiający rozgrywkę.

for
Ograniczy nas tylko wyobraźnia

Oryginalny, 15-minutowy film usunięto, ale wciąż można obejrzeć gameplay korzystając z alternatywnych linków. Jest też zbiór najważniejszych zrzutów ekranu z materiału.

Korzystając z trybu trafimy na wyspę, którą przemodelujemy wedle uznania. Wykorzystamy do tego telefon, który może przenosić, edytować, a także kopiować wskazane przez gracza przedmioty. Nie zabrakło też opcji latania, ułatwiającej przemieszczanie się i budowanie.

Budowle można tworzyć z podstawowych materiałów, ale gracze mogą też skorzystać z gotowych schematów. W obrębie trybu zorganizujemy minigrę - z własnymi zasadami i tablicą wyników.

Zobacz: Fortnite: sezon 6 - wyzwania tygodniowe

Stworzone światy będzie można zachować, by wrócić do nich w dowolnej chwili. „Creative” trafi do gry najprawdopodobniej jutro - 6 grudnia.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały