Studio Epic Games potwierdziło nieoficjalne informacje, ogłaszając, że w ramach siódmego sezonu zmagań Fortnite wzbogaci się o tryb kreatywny w stylu Minecrafta - kolejny wariant po Ratowaniu Świata i Battle Royale.

Opcja o nazwie Creative trafi do produkcji jutro - 6 grudnia - aczkolwiek początkowo dostęp uzyskają jedynie posiadacze karnetu bojowego. Pozostali gracze sprawdzą nowość tydzień później, czyli 13 grudnia.

W trybie będącym rozwinięciem Placu Zabaw użytkownicy otrzymają prywatną wyspę, którą z pomocą specjalnych narzędzi dostarczonych przez Epic Games zmodyfikują wedle własnych preferencji. Pojawi się możliwość tworzenia własnych mini-gier i zasad rozgrywki.

Oczywiście nie zabraknie funkcji zapraszania znajomych do wspólnego przebudowywania planszy. Wszystkie wprowadzone zmiany zostaną zapisane na serwerze, więc wzniesione konstrukcje nie znikną po wylogowaniu z tytułu.

Zobacz też: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Twórcy Fortnite zaprosili fanów do przygotowania kilku filmów pokazujących działanie trybu kreatywnego. Z nagrań wynika, że mapę zmodyfikujemy telefonem, który może przenosić, edytować i kopiować wskazane przedmioty.

Epic Games podkreśla, że zamierza rozbudowywać Creative o dodatkowe funkcje. W przyszłości studio zaimplementuje więc szereg nowości i ulepszeń, by wariant stał się „coraz większy i lepszy”.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały