Studio Niantic przedstawiło pierwsze konkretne szczegóły na temat trybu walk między graczami w mobilnym Pokémon Go. Opcja zadebiutuje w tym miesiącu, a serwis IGN opublikował materiał prezentujący starcia PvP.

Innego użytkownika wyzwiemy na pojedynek za pomocą skanowanego telefonem specjalnego kodu, a następnie wybierzemy trzy stworki, które zmierzą się z istotami rywala. Obaj trenerzy muszą jednak należeć do tej samej ligi, wskazującej maksymalny poziom mocy podopiecznych.

Podobnie jak w walkach na terenie Gymów, potyczki odbędą się w czasie rzeczywistym. W starciach użyjemy dwóch podstawowych ataków - szybkich, ale słabszych, a także ładowanych wolniej, choć mocniejszych.

Zobacz też: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Korzystając z cukierków Candy odblokujemy również dodatkowy ruch, który wyprowadzimy poprzez rytmiczne stukanie palcem w ekran dotykowy smartfonu. Do tego opcja zastosowania tarczy chroniącej podopiecznego przed ciosami wroga.

Za udział w potyczce gracze otrzymają unikalne nagrody, w tym przedmioty przeznaczone do ewolucji pokémonów. W planach są też walki ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję liderami trzech zespołów - Sparkiem, Candelą i Blanche.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały