Firma Microsoft od kilku miesięcy jest w trakcie negocjacji dotyczących przejęcia „średniej wielkości” studia współpracującego wcześniej z Sony - wynika z nieoficjalnych informacji.

Wieść przekazał za pośrednictwem Twittera Klobrille, którego doniesienia na temat Microsoftu wielokrotnie znajdowały pokrycie w rzeczywistości, chociażby w przypadku ujawnienia przejęcia studia Obsidian przez koncern.

Informator nie podał nazwy zespołu deweloperskiego, ponieważ „negocjacje wciąż trwają”, ale użytkownicy portalu społecznościowego podejrzewają, że mowa o Quantic Dream, Supermassive albo Ready At Dawn.

the
The Order: 1886 od Ready At Dawn ceniono za grafikę, ale wiele osób skrytykowało rozgrywkę

Pierwsze studio odpowiada za stworzenie interaktywnych gier filmowych, jak Heavy Rain czy Detroit: Become Human. Supermassive to twórcy podobnej produkcji - Until Dawn. Z kolei Ready At Dawn zaprojektowało The Order: 1886 - steampunkową strzelankę TPP.

Klobrille stwierdził niedawno, że Microsoft zamierza w 2019 roku przejąć jeszcze wiele studiów - zarówno dużych, jak i małych.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały