Hitman 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, porady ogólne, wszystkie cele i ofiary.

Hitman 2 - Poradnik, Solucja Opis przejścia, porady ogólne, wszystkie cele i ofiary.

Witamy w solucji i poradniku do Hitman 2, czyli kolejnej już części słynnej serii o łysym zabójcy z kodem kreskowym na potylicy. Producent gry, IO Interactive, postanowił kontynuować strategię przyjętą przy okazji poprzedniej odsłony serii.

Co to zatem oznacza? Przede wszystkim postawienie na dużą swobodę w poczynaniach gracza. Z każdym z celów można rozprawić się na wiele sposobów, a zastosowane w grze opcje tylko zachęcają do ponownego rozgrywania etapów i sprawdzania różnych możliwości w Hitman 2 z 2018 roku.

Sprzyja temu między innymi system punktowanych wyzwań, czyli drobnych zadań, które są do wykonania podczas misji. W Hitman 2 nie da się ich odblokować wszystkich za jednym podejściem, ale grając w dany rozdział ponownie stopniowo będziemy odkrywać ich coraz więcej.

Należy też pamiętać, że podczas rozgrywki trzeba wykazać się cierpliwością i dużym skupieniem. Na szczęście dla początkujących graczy, autorzy przygotowali trzy poziomy trudności. Dzięki temu możemy sami ustalić czy pozwolimy, aby gra wybaczała pewne błędy i umożliwiała korzystanie z podpowiedzi czy też zdecydujemy się na najtrudniejszy wariant, gdzie będziemy zdani na własne siły, a najdrobniejsza pomyłka zakończy się niepowodzeniem całej misji.

W naszym poradniku znajdziecie zestaw porad ogólnych, z którymi warto zapoznać się przed przystąpieniem do rozgrywki. Ponadto przygotowaliśmy opisy poszczególnych misji w Hitman 2. Nie są to wszystkie możliwe sposoby rozprawiania się z celami, tylko wybrane możliwości ich eliminacji.

Życzymy miłej zabawy!

Poradnik i wskazówki do Hitman 2

Poniżej znajdziecie opis poszczególnych elementów związanych z mechaniką i działaniem gry, a także opis przejścia poszczególnych misji i eliminowania poszczególnych celów na każdym z poziomów.

Aby przenieść się do konkretnego miejsca w poradniku wystarczy wybrać odpowiedni link i kliknąć na niego. Zanim skorzystasz z tej opcji zachęcamy jednak do zapoznania się z bieżącą stroną, gdzie znajdziecie szereg porad ogólnych, ułatwiających rozpoczęcie zabawy, a także kilka elementów związanych z mechaniką. Są to:

  • Interfejs i informacje na ekranie (na dole tej strony)
  • Wyzwania - co to jest i jak je sprawdzić? (na dole tej strony)
  • Co to są misje fabularne i jak je wypełniać? (na dole tej strony)

Mechanika

Poniżej znajdziecie informacje związane z podstawami mechaniki gry, które obejmują między innymi sposoby eliminowania celów oraz wiadomości związane ze skradaniem się i cichym działaniem.

Opis przejścia

Poniżej znajdziecie opisy przejścia poszczególnych misji i zadań dostępnych w grze Hitman 2. Skupiliśmy się w nich na dotarciu do celów oraz ich eliminacji bez wzbudzania podejrzeń strażników i innych osób.

Misje fabularne i wyzwania

Porady ogólne do Hitman 2

- Podczas eksplorowania lokacji możesz wspomagać się tak zwanym instynktem. Jest to specjalny tryb widzenia umożliwiający dostrzeżenie ważnych przedmiotów, postaci czy przeciwników nawet przez ściany. Dzięki niemu możesz też błyskawicznie zlokalizować cel, którym masz się zająć (będzie zaznaczony kolorem czerwonym).

- Nie spiesz się podczas planowania zabójstwa. Zanim przystąpisz do realizacji celu koniecznie zapoznaj się z układem pomieszczeń, miejscami, gdzie są wartownicy, cichymi zakamarkami itd. Zastanów się też w jaki sposób chcesz zbliżyć się do ofiary - czy podejść samemu czy może zwabić ją w jakiejś miejsce? A także, jak się jej pozbyć - zastrzelić, skorzystać z trucizny, a może ładunku wybuchowego? Ilość opcji jest ogromna, ale wszystkie wymagają cierpliwości.

- Ważną sprawę w grze odgrywają przebrania. To właśnie dzięki nim możesz zyskiwać możliwość poruszania się w niektórych miejscach. Przykładowo jako mechanik możesz dostać się w pobliże garażu z autami, natomiast strój kelnera umożliwi dostanie się w pobliże celu przebywającej na zastrzeżonym pokładzie jachtu. Dlatego warto sprawdzać różne przebrania.

- Pamiętaj jednak, że żadne przebranie nie gwarantuje 100-procentowej ochrony. Oprócz zwykłych przeciwników na mapach są tak zwanie kontrolerzy. To rywale z charakterystycznymi, białymi kropkami nad głową - jeśli zobaczą bohatera w przebraniu, to po chwili go zdemaskują.

- Aby uniknąć zdemaskowania możesz korzystać z różnych taktyk. Dobrym sposobem jest na przykład wejście w tłum ludzi, gdzie namierzenie bohatera będzie znacznie trudniejsze. Istnieją też miejsca, przy których możesz zachować anonimowość nawet przed kontrolerami. Przykładowo jeśli jako osoba z obsługi staniesz przy barze, to część rywali nie rozpozna prawdziwej natury Hitmana.

- W miarę możliwości staraj się ogłuszać inne osoby, a nie je zabijać - w ten sposób zapewnisz sobie więcej punktów na koniec misji. Ciała koniecznie chowaj w trudno dostępnych miejscach, takich jak kontenery czy szafy. Dzięki temu nie zostaną odnalezione przez strażników.

- Hitman 2 z 2018 roku oferuje ogromną swobodę w planowaniu i przechodzeniu misji. W ich trakcie możesz też korzystać z całego arsenału sprzętu - od karabinów, poprzez pistolety z tłumikiem, kończąc na truciznach i garocie. Oczywiście prawdziwy profesjonalista eliminuje swoje cele po cichu i bez wykrycia.

- Jeśli utknąłeś w jakimś miejscu, to warto zapoznać się z listą wyzwań w danej misji, a także ze wskazówkami. To właśnie dzięki nim możesz znaleźć pomoc, dzięki której wykonasz kolejny krok.

- Nie staraj się zaliczyć wszystkich możliwych celów i wyzwań za pierwszym razem, ponieważ jest to zwyczajnie niemożliwe. Jeśli chcesz zaliczyć daną misję na różne sposoby, to trzeba będzie przechodzić ją wielokrotnie, sprawdzając różne możliwości.

Interfejs i informacje na ekranie

W trakcie rozgrywki na ekranie widoczny jest szereg różnych opcji. Większość z nich są to elementy intuicyjne, jednak gdyby były jakieś problemy, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym opisem interfejsu.

interfejs
  1. Cel - w tym miejscu jest wyświetlany bieżący cel danej misji lub inne informacje przekazywane przez grę.
  2. Mini-mapa - tutaj widoczna jest mini-mapa, na której szybko możesz sprawdzić, co dzieje się wokół bohatera. Oprócz lokacji są na niej zaznaczone pobliskie osoby, strażnicy oraz cele. Poniżej mapy pojawiają się też informacje związane z danym miejscem. Przykładowo przebywanie w miejscu oznaczonym, jako niedozwolone miejsce spowoduje, że osoby, które zobaczą w nim bohatera wyproszą go lub zaczną atakować.
  3. Dodatkowe informacje - są tu wyświetlane informacje związane z przeciwnikami. Na przykład jeśli rozpoznają bohatera, to pojawi się tu odpowiednia wiadomość, na przykład, że rywale rozpoczęli pościg za Hitmanem.
  4. Bieżący przedmiot - w tym miejscu znajduje się ikona przedmiotu obecnie trzymanego przez Hitmana. Jeśli kontur jest pusty, to znaczy, że przedmiot jest gotowy do użycia, ale ukryty. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku broni, z którymi Hitman nie może paradować na widoku w większości miejsc.
  5. Menu zmiany przedmiotów - w każdej chwili możesz skorzystać z menu zmiany przedmiotów, aby wybrać przedmiot, który chcesz. Po uczynieniu tego jego ikona pojawi się na dole z prawej (4).
  6. Znaczniki przeciwników - nad głowami rywali mogą pojawiać się różne symbole. Przykładowo białe kółko oznacza strażnika, który może rozpoznać Hitmana nawet w przebraniu. Znak zapytania oznacza, że strażnika coś zaniepokoiło, a wykrzyknik, że rozpoczyna walkę z głównym bohaterem.

Wyzwania - co to jest i jak je sprawdzić?

Oprócz możliwości samego rozprawienia się z celem, Hitman 2 oferuje szerokie możliwości wyeliminowania go na różne sposoby. Podobnie, jak w poprzedniej części cyklu, autorzy przygotowali szereg tak zwanych wyzwań lub wyczynów.

wyzwania

Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jakie czynności możemy podjąć w danej misji fabularnej. Aby szybko się z nimi zapoznać wystarczy wejść do menu misji, wybrać opcję Wyzwania (1), a następnie skorzystać z listy na dole (2).

W ten sposób możesz sprawdzić nie tylko opisy poszczególnych wyzwań, ale również zobaczyć, które zostały wykonane, a które nie.

Co to są misje fabularne i jak je wypełniać?

W poradniku odnosimy nazwę misja do całości danego zadania związanego z pozbycie się celu. Czasami podczas rozgrywki można jednak natknąć się na tak zwane misje fabularne. Najczęściej mamy z nimi do czynienia w momencie podsłuchania jakiejś rozmowy.

misje

Dzięki temu możemy odblokować misję fabularną, czyli inaczej mówiąc pewne zadanie do wykonania w ramach misji głównej. Jeśli chcesz zobaczyć aktywne oraz nieaktyne misje fabularne wystarczy przejść w menu do zakładki Misje fabularne (1), a potem skorzystać z listy poniżej (2).

W naszym przypadku podsłuchaliśmy przy hangarze dwójkę mechaników. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o możliwości skorzystania z katapulty w samolocie, co automatycznie odblokowało misję fabularną o nazwie Bezpieczeństwo przede wszystkim. Poznaliśmy w ten sposób jedną z dróg do pozbycia się celu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami