Fallout 76 - wszystkie warsztaty (mapa)

Jak wydobywać surowce.

W Fallout 76 mamy swoją własną bazę CAMP. Możemy tu tworzyć przedmioty i naprawiać broń. Istnieją jednak też inne miejsca, będące małymi zakładami produkcji - są to publiczne warsztaty.

Publiczne, ponieważ dostępne są dla każdego. Domyślnie nie należą do żadnego gracza i należy je przejąć, by czerpać korzyści z ich funkcji.

Dzięki warsztatom możemy produkować cenne zasoby: miedź, aluminium, żelazo, beton, śmieci, kwas czy nawet materiały jądrowe. Dostępne punkty zasobów do wydobycia różnią się między warsztatami.

Poniżej umieszczamy mapę, na której wskazujemy wszystkie 21 warsztatów w Fallout 76.

Warsztaty - mapa

Warto zaznaczyć, że warsztat łatwo odnaleźć, kiedy znajdujemy się w jego pobliżu - dlatego wystarczy, że udacie się w okolice wskazane przez nas na mapie. Na swoim radarze u dołu ekranu zobaczycie wtedy ikonę młotka i klucza, która naprowadzi was na cel.

Fallout76_Mapa_Warsztat

Mapę możesz pobrać lub otworzyć w nowym oknie.

Jak produkować zasoby

Kiedy dotrzemy do warsztatu, należy podejść do głównego urządzenia sterującego - czerwonej maszyny - i wybrać opcję Przejmij warsztat. Wtedy rozpocznie się krótki proces przejęcia. Wcześniej musimy jednak pozbyć się wrogów z okolicy, o ile się pojawią.

f76warsztat1

Teraz warsztat jest już nasz - aż do momentu, gdy wylogujemy się z gry, lub przejmie go inny gracz. Żeby rozpocząć produkcję, wykonaj następujące czynności:

  • przytrzymaj V/Opcje/Panel dotykowy
  • wybierz kategorię: Zasoby
  • wybierz maszynę produkcyjną i znajdź punkt, w którym można ją ustawić
  • po zbudowaniu maszyny wybuduj obok 2 średnie generatory
  • podłącz generatory do maszyny

Proces jest bardzo prosty, a także przyjemny, bo nie musimy martwić się o surowce do budowy tych obiektów. Każdy warsztat posiada własny zasób drewna, śrub, elektroniki, metalu, kleju i innych tworzyw do craftingu. Zawsze wystarczy nam zasobów na budowę dwóch maszyn do wydobywania.

Maszyny do zasobów stawiamy tylko w określonych miejscach - wybierz z menu budowy daną jednostkę produkcyjną i rozejrzyj się po okolicy za zieloną sylwetką, która zostanie nakreślona w miejscu, w którym możesz zbudować maszynę.

f76warsztat2

Maszyny produkują zasoby bez przerwy. Możesz w tym czasie odejść i robić misje czy eksplorować świat, ale każdy, kto podejdzie do twojego warsztatu, będzie mógł go przejąć pod twoją nieobecność. Na szczęście szybka podróż do warsztatu, który przejąłeś, jest darmowa.

Warto rozstawić co najmniej kilka wieżyczek, by powstrzymać atakujących. Gracze będą cię nękać rzadko, ale co jakiś czas warsztat zaatakuje grupa ghuli czy robotów. Warto też więc zadbać o płot czy ogrodzenie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami