Fallout 76 z odniesieniem do „Star Trek: Następne pokolenie”

Jeden z wielu easter-eggów.

Fallout 76, jak każda gra z otwartym światem i sporą ilością zawartości, oferuje niejeden easter-egg. Użytkownik forum Reddit odnalazł w grze między innymi nawiązanie do serialu „Star Trek: Następne pokolenie”.

Na obrzeżach miasteczka Tanagra znajdziemy drewniany dom. Na jednej z jego ścian wyryto ostrym narzędziem imiona Darmok i Jalad, połączone plusem.

Jest to odniesienie do odcinka, w którym załoga statku Enterprise trafiła na rasę Children of Tama, która porozumiewa się wyłącznie za pośrednictwem metafor. Wśród tych znajduje się między innymi właśnie wspomnienia Darmoka i Jalada, którzy współpracowali podczas dawnej bitwy.

f76easter

Co ciekawe, Bethesda nawiązywała już do tej właśnie serii Star Treka, choćby w The Elder Scrolls 5: Skyrim, gdzie jedna z postaci została nazwana Temba Wide-Arm - stanowi to nawiązanie do jednej z metafor używanych przez rasę Tamarian.

Fallout 76 jest już dostępne na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami