Battlefield 5 - Linia Frontu: opis i najważniejsze informacje

Zdobywamy bazę przeciwnika i podkładamy ładunki.

Linia Frontu to bardzo interesujący tryb. Przypomina nieco zabawę w przeciąganie liny. Punkty bowiem, które należy przejąć, są zawsze ustawione w linii. Zdobywając je wszystkie, docieramy do bazy wroga, gdzie trzeba zniszczyć dwa lub trzy cele (w zależności od mapy).

Linia frontu może zapewnić bardzo ciekawe rozstrzygnięcia. Zespół, który został przyparty do muru i który ledwo obronił ostatni cel w bazie, ma szanse jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Linia Frontu

Krótka charakterystyka trybu:

  • Cel gry: przebicie się do bazy wroga, zajmując kolejne flagi, i zniszczenie celów poprzez podłożenie ładunków
  • Liczba graczy na serwerze: 32
  • Warunki zwycięstwa: wygrywa zespół, który zniszczy wszystkie cele w bazie wroga.
  • Maksymalny czas trwania rozgrywki: zależny od mapy
  • Walka piechoty, niewielka liczba pojazdów

Gra zaczyna się w momencie, gdy kontrolujemy tyle samo punktów, co przeciwnik. W zależności, która strona przejmie pierwszą flagę, cofa się lub prze do przodu. Jeśli ją zdobędzie, wówczas atakuje kolejną i tak aż dotrze do bazy przeciwnika. Liczba punktów, które trzeba zdobyć, jest zależna od mapy, na której rozgrywamy mecz (1). Może być ich tylko trzy, jak w Narwiku, a na Hamadzie będzie ich aż siedem.

019

Gra nie kończy się, gdy jedna ze stron dotrze do bazy. Wręcz przeciwnie. Aby zakończyć mecz, należy zniszczyć wszystkie cele, których może być dwa lub trzy. Atakujący dokonają tego podkładając ładunki, które wybuchną po około minucie. Do tego czasu broniący mają szanse, aby je rozbroić.

Aby podłożyć materiały wybuchowe, najpierw trzeba je przechwycić. Plecak z ładunkiem znajdziemy w przy ostatniej kontrolowanej fladze. Można go również zabrać z poległego sojusznika, który niósł go wcześniej. Jednocześnie tylko dwóch graczy może nieść torby z materiałami wybuchowymi. Charakterystyczna ikona (2) informuje nas, kto ma przy sobie ładunki.

018

Stroną broniąca musi odeprzeć atak wroga i nie dopuścić do podłożenia bomby. Natomiast nacierający muszą przeprowadzić skuteczny atak. „Czas” potrzebny na to został wyrażony w liczbie atakujących (tę informację znajdziesz na górze ekranu, na prawo od licznika czasu - strzałka nr 3). Gdy spadnie do zera, natarcie zakończy się, a broniący będą mieć szansę, by odbić ostatnią flagę kontrolowaną przez przeciwnika.

W przypadku gdy żadna ze stron nie zniszczy wszystkich celów, a czas na rozegranie meczu skończy się, wówczas wygrywa ten, kto zachował więcej strategicznych obiektów w bazie.

Jedna runda trybu Linii Frontu trwa około 20-30 minut. Ten typ rozgrywki często jest jednym z etapów Wielkich Operacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami