Fallout 76 - Sprawy Osobiste

Dzienniki Nadzorczyni.

Główny wątek Fallouta 76 prowadzi graczy na południe od Krypty 76 w początkowej godzinie zabawy. To właśnie na południu, niedaleko od punktu startowego i zaraz przy miasteczku Flatwoods (pierwszym, jakie odwiedzamy) trafimy na pierwszy wątek poboczny.

Kiedy znajdujemy się po zachodniej stronie małej rzeczki i zbliżymy się do niebieskiego budynku, odkryjemy, że kompleks nosi nazwę Centrum badań agrarnych Vault-Tec.

Wtedy z boku ekranu, przy spisie zadań, pojawi się hasło „Różne”, a pod nim zobaczysz polecenie zbadania ośrodka badań. Właśnie w ten sposób gra naprowadza nas na większość zadań opcjonalnych w Fallout 76.

Żeby rozpocząć właściwą misję, wejdź do niebieskiego budynku.

Fallout76_Mapa_Osobiste

Dziennik w Sutton

Po wejściu do centrum badań agrarnych poczekaj moment, bo przed tobą zobaczysz starcie ghuli z robotami. Oczywiście możesz przyłączyć się do walki, ale nie musisz - roboty po chwili wygrają. Nie będą agresywne w stosunku do ciebie.

Teraz wystarczy podejść do biurka w recepcji i odsłuchać holotaśmę z niebieskiej skrzyneczki. To włączy pierwszy dziennik osobisty Nadzorczyni i nakieruje cię na kolejny, który znajduje się w Sutton. Możesz jeszcze przeszukać okoliczne pomieszczenia, a potem wyjdź i udaj się na wschód.

Sutton to pierwsze miasteczko na wschód od ikony bażanta na mapie - też niedaleko Flatwoods. Dotrzesz tam w parę minut. Na ulicach jest tam trochę Spalonych, więc przygotuj się do walki.

f76osobiste1

Dom z holotaśmą znajduje się naprzeciwko stacji benzynowej. Wejdź na piętro i odsłuchaj lub zabierz taśmę. Jeśli zabierzesz ją i chcesz przesłuchać w innym momencie, pamiętaj, że odsłuchiwanie holotaśm odbywa się poprzez wybranie odpowiedniej zakładki w ekwipunku.

Morgantown

Teraz trzeba udać się na północ, do liceum w Morgantown. Dobrze mieć już 6 czy 7 poziom doświadczenia, by zaczepiające nas ghule nie były zbyt dużą przeszkodą. Walka w Fallout 76 jest jednak nieunikniona, więc dobrze być przygotowanym na każdą okoliczność.

f76osos2

Idź do Morgantown bezdrożami między dwoma odnogami rzeki, żeby odkryć lokację Arktos Pharma po drodze (zawsze to dodatkowy punkt szybkiej podróży). Do miasta wejdziesz od południa i musisz przedostać się na północ. Budynek liceum jest oznaczony na mapie. Przed nim stoi sporo żółtych autobusów, które trudno przegapić.

W środku budynku jest trochę Spalonych. Skradaj się, żeby zaatakować z zaskoczenia. Zapis dziennika jest niedaleko, na końcu głównego holu przy schodach. Odsłuchaj taśmę, po czym możesz wracać na zewnątrz - po drodze przeszukaj okoliczne pomieszczenia. Teraz musisz udać się do uniwersytetu Morgantown, znajdującego się nieopodal. Budynek jest bardzo charakterystyczny, a na dziedzińcu spotkasz najwyżej kretoszczury.

f76oso3

Holotaśma znajduje się na wprost od głównego wejścia, na górze zaraz po wejściu schodami. Kolejny trop zaprowadzi cię już daleko na południe i warto poczekać, aż będziesz miał co najmniej 19-20 poziom doświadczenia.

Mount Blaire i Evan

Podążając za głównym wątkiem trafisz do Charlestown - odblokujesz tę lokację w misji Uncja Prewencji. Stamtąd ruszaj na południowy-zachód, wypalonymi, czarnymi bezdrożami. Po drodze do celu spotkasz mutanty nawet na 30 poziomie, więc bądź gotowy do poważnych starć.

Kiedy dotrzesz do opuszczonego domu, w okolicy może być tylko parę łatwych do pokonania robotów. Holotaśmę zbierz z przewróconej lodówki i odsłuchaj nagranie. Teraz musisz iść z powrotem na północ, już w ostatnie miejsce.

f76ososto

Kiedy zbliżysz się do oznaczonego budynku na terenie kopalni, najpierw zbierz holotaśmę ze stolika przed budynkiem, przy paru zielonych, spopielonych osobach. Dowiesz się, że musisz zabić męża Nadzorczyni, zamkniętego w piwnicy. Zbierz kartę ze stolika i idź w prawo, w dół po schodach.

W piwnicy wejdź przez drzwi i spójrz do małego pokoiku dalej. Tam czeka Evan. My zabiliśmy go jednym strzałem z karabinu zadającego 38 punktów obrażeń - nie zdążył wyświetlić się nawet poziom wroga. Nie jest to więc poważna walka. Po wszystkim przeszukaj całą piwnicę, gdyż jest tu trochę przydatnych śmieci.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami