Fallout 76 oferuje możliwość szybkiej podróży w bardzo tradycyjnym dla gier wideo stylu - to jest w formie teleportu. Wybieramy miejsce docelowe, a nasza postać po prostu pojawia się w okolicy, praktycznie z dowolnego miejsca na mapie.

Świat gry jest wielki, dlatego pokonywanie dużych odległości na piechotę bywa męczące. Szczególnie jeśli po drodze trafiamy na uciążliwych przeciwników, którzy nie pozwalają nam spokojnie spacerować.

Szybką podróż można wykonać tylko do miejsc, które już odblokowaliśmy, przechodząc obok nich - stają się wtedy oznaczone na mapie niebieskimi ikonami.

Korzystanie z szybkiej podróży nie jest bezpłatne. Za każdą zapłacimy kapslami. Wysokość opłaty zależy od odległości od docelowego miejsca - szybka podróż przez całą mapę to nawet powyżej 60 kapsli, co w pierwszej połowie gry wcale nie jest małym wydatkiem. Warto więc wiedzieć, jak zdobywać kapsle.

Trzeba też zaznaczyć, że szybkiej podróży nie można wykonać z wnętrz niektórych budynków, a także wtedy, gdy w okolicy są wrogowie - nawet jeśli nas nie widzą. Musimy się oddalić na odpowiednią odległość.

Szybka podróż za darmo

Choć szybkie podróżowanie i błyskawiczny teleport do wybranego celu (już odkrytego) jest na ogół płatny, to jednak istnieją trzy metody darmowej szybkiej podróży.

fast

Za darmo możemy przenieść się do:

  • Krypty 76, a więc do miejsca, w którym zaczęliśmy grę
  • Naszej bazy C.A.M.P.
  • Do Warsztatu, który przejęliśmy

Biorąc to pod uwagę, bazę warto rozstawić gdzieś na północny-wschód lub południowy zachód od centrum mapy świata, żeby nie była zbyt blisko Krypty 76, do której też możemy podróżować za darmo.

Warsztaty publiczne to osobna kwestia - tracimy bowiem nad nimi kontrolę, gdy opuszczamy grę. Dlatego też szybka podróż związana z nimi przydaje się tylko podczas jednej sesji z grą. Warto więc zadbać o przejęcie jakiegoś warsztatu na własność zaraz po włączeniu gry i przed wykonywaniem misji.

Odkryte warsztaty widzimy na mapie zawsze i choć są oznaczone na żółto, to nie wykonamy do nich szybkiej podróży, jeśli ich nie przejmiemy.

Reklama