Studio filmowe 20th Century Fox zarejestrowało znak towarowy Alien: Blackout, przeznaczony do użycia w oprogramowaniu i grach wideo. Niewykluczone, że zapowiedź tytułu zaplanowano na galę The Game Awards 2018, która odbędzie się 7 grudnia.

Datę ujawnienia sugeruje tweet autorstwa Geoffa Keighley'a - pomysłodawca wydarzenia opublikował grafikę z napisem „Światy się zmienią”. Miłośnicy uniwersum podejrzewają, że wyszczególniona litera „W” odwołuje się do logo korporacji Weyland-Yutani, znanej z filmów (dzięki, PC Gamer).

Ponadto, kilka dni temu Hideo Kojima - twórca serii Metal Gear Solid - opublikował zdjęcia z filmowym plakatem „Obcego” oraz repliką jaja ksenomorfa. Fotografie wykonano podczas niedawnej wizyty dewelopera w studiu 20th Century Fox.

Ostatnia gra w uniwersum Alien to Obcy: Izolacja. Produkcję ciepło przyjęli zarówno gracze, jak i krytycy. „Twórcy nie zrealizowali wszystkich aspektów idealnie, ale wykreowany przez nich świat sprawia, że mamy do czynienia z fascynującym tytułem” - napisaliśmy w naszej recenzji.

Gala The Game Awards 2018 startuje 7 grudnia o godzinie 2:30. Kilka tygodni temu opublikowano listę nominacji do nagród - na najwięcej statuetek ma szansę God of War i Red Dead Redemption 2.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz