Mod do Dying Light dodaje mechanizmy usunięte przez twórców

Bardziej realistyczne skoki i nie tylko.

Internauta EthicalLune na potrzeby polskiego Dying Light w wersji PC przygotował mod, który dodaje do gry mechanizmy porzucone i usunięte przez twórców ze studia Techland podczas prac nad tytułem.

Modyfikację zatytułowaną Harran Uncut and Extended pobrać można bezpłatnie za pomocą serwisu NexusMods. Ściągnięty plik należy przekopiować do folderu z produkcją, nie zapominając o zrobieniu kopii zapasowej.

Autor wprowadził szereg zmian. Skoki są bardziej realistyczne - o ile standardowo upadki z 20 metrów nie robią krzywdy postaci, o tyle po zainstalowaniu moda obrażenia zadaje zeskok z ponad 4 metrów. Aby wylądować bezpiecznie, należy zrobić przewrót.

Ponadto zdolność umożliwiająca wykonanie „fikołka” dostępna jest od samego początku zabawy. Z kolei umiejętność Freeruning Expert pozwala biegać po ścianach, choć tylko w określonych miejscach, jako że gra nie była projektowana z myślą o wspomnianym ruchu.

Zobacz też: Dying Light - Poradnik, Solucja

Poza tym z pomocą brutalnego chwytu można złapać przeciwnika od przodu, a przy ogłuszaniu wrogów wyświetlana jest wolniejsza animacja duszenia zamiast skręcania karku - oba elementy zostały usunięte przez Techland.

Dzięki modowi, skradanie i pływanie jest szybsze, choć to ostatnie zużywa dwa razy więcej tlenu. To nie wszystko: bieganie nagradzane jest niewielką liczbą punktów doświadczenia, zaś zepsute bronie zadają 35 procent standardowych obrażeń, a nie 10 procent. Do tego normalne kopnięcia ranią oponentów mocniej, ale wykorzystują więcej energii.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami