Fallout 76 - jak szybko zarabiać kapsle

Waluta postapokaliptyczna.

Kapsle to jedyna waluta w Fallout 76, której używamy w świecie gry. Są jeszcze Atomy, ale tych używamy wyłącznie w sklepie dostępnym w głównym menu i nie mają one wpływu na rozgrywkę.

Zdobywanie kapsli nie jest trudne, ale kiedy zaczniemy często korzystać z szybkiej podróży, zaczniemy odczuwać brak kapsli - każda szybka podróż kosztuje bowiem określoną liczbę kapsli. Tylko podróż do bazy C.A.M.P. czy posiadanego warsztatu jest bezpłatna.

Kapsle zdobędziemy po prostu wykonując zadania wątku głównego. Możemy też znaleźć je w różnych skrytkach podczas eksploracji. Supermutanty też mają przy sobie zawsze kilka kapsli.

Możemy też sprzedawać śmieci i niepotrzebne przedmioty, kiedy spotkamy handlarza. Ceny nie są nigdy jednak zbyt korzystne dla nas.

Najlepszy sposób na zarabianie

Najbardziej efektywnym sposobem na zarabianie kapsli są wydarzenia grupowe. Zadania te są dostępne praktycznie cały czas w różnych miejscach świata. Na mapie oznaczono je ikoną żółtego sześciokąta.

f76kapsle

Zadania grupowe polegają najczęściej na eliminowaniu przeciwników. Do takiej misji dołączamy automatycznie, gdy znajdziemy się w pobliżu - nie trzeba się nigdzie zapisywać.

Jak wskazuje nazwa, zadania te najlepiej wykonywać w grupie. Warto zagadać nawet do przypadkowej osoby, czy nie zechce poświęcić paru chwil, by zająć się kilkoma takimi wydarzeniami.

W nagrodę otrzymujemy najczęściej więcej kapsli niż za zadania wątku głównego. Na poziomie 6 czy 7 za zadanie fabularne otrzymywaliśmy około 20 kapsli, a za zadania publiczne w okolicy nawet 40-50 kapsli.

Warto więc po prostu poświęcić jeden wieczór i skupić się tylko na zadaniach grupowych. W dwie godziny zarobimy tyle kapsli, że będziemy w stanie kupić Stimpaki i zaoszczędzić na wiele szybkich podróży.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami