Fallout 76 - gdzie znaleźć i jak zdobyć aluminium

Cenny materiał.

Aluminium używamy w Fallout 76 między innymi do produkcji niektórych rodzajów amunicji, broni, granatów, min i różnych elementów naszej bazy. To też jeden z zasobów, które dosyć trudno zdobyć, kiedy nie wiemy, czego szukać.

Tutaj odpowiadamy więc na pytanie - jak i gdzie znaleźć aluminium.

Żyły aluminium (mapa)

Podczas eksploracji w różnych punktach świata trafimy na żyły aluminium. Złoża te są bardzo rzadkie, ale w niektórych miejscach występują nieco częściej niż w innych.

Na mapie poniżej oznaczyliśmy obszary, w których natknęliśmy się na żyły aluminium więcej niż jeden raz. Niestety nie można dać gwarancji, że aluminium na pewno znajdziemy w danym miejscu.

Fallout76_Mapa_Alu

Mapę możesz też pobrać na dysk lub otworzyć w nowym oknie.

Aluminium z przedmiotów

Łatwiejszy i wymagający jedynie eksploracji sposób na pozyskiwanie aluminium to przetwarzanie przedmiotów. Przetworzymy je w warsztacie majsterkowicza, który możemy zbudować w naszej bazie.

Aluminium pozyskujemy z:

Większość przedmiotów występuje w losowych miejscach. Jednym z lepszych obszarów do poszukiwań jest jednak Ośrodek Narciarski w Błogiej Dolinie zaraz przy Szczycie Świata. Znajdziemy tam bowiem sporo kijków narciarskich.

f76alu2

Warsztat

Kolejny sposób, jeden z lepszych, to wydobywanie aluminium w warsztacie. Warsztaty publiczne w Fallout 76 znajdują się w różnych miejscach na mapie i każdy gracz może przejąć taki warsztat dla siebie.

Kiedy to zrobimy, możemy wybudować maszyny do wydobywania różnych zasobów. Część warsztatów pozwala w ten sposób wydobywać właśnie aluminium. Zazwyczaj 25 sztuk aluminiowego złomu na godzinę.

f76alu3

Co ważne, każdy warsztat oferuje nam zasoby do wykorzystania wyłącznie w obrębie tego warsztatu, a więc wystarczy nam surowców na stworzenie maszyny wydobywczej, potrzebnych generatorów prądu i ewentualnie nawet wieżyczek obronnych. Inni gracze mogą bowiem próbować przejąć nasz warsztat. Może on też być zaatakowany przez mutanty.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami