Raport Kotaku - ten sam, który ujawnił wiele informacji na temat Diablo 4 - wspomina też o rzekomym nowym projekcie Blizzarda. To wzorowana na Pokemon Go gra w uniwersum Warcraft.

Anonimowi informatorzy przekonują, że wielu deweloperów w studiu bardzo lubi grę o łapaniu stworków. Słynna statua orka, znajdująca się w kampusie Blizzarda w Kalifornii, to tzw. Gym, czyli miejsce, o które walczą trenerzy Pokemonów - w tym pracownicy zespołu.

Decyzja o rozpoczęciu prac nad spin-offem Warcrafta była podyktowana nie tylko kwestiami finansowymi (gra prawdopodobnie zapewni wysokie przychody). Główny projektant produkcji - Cory Stockton, który pracował nad World of Warcraft - to miłośnik Pokemonów.

war
Było już łapanie stworków, czas na łapanie... orków?

Gra jest obecnie w fazie produkcyjnej i trafi oczywiście wyłącznie na urządzenia mobilne. Nie wiadomo dokładnie, jaki kształt przybierze, ale osoby zaznajomione z aktualną wersją przekonują, że gra jest bardziej rozwinięta niż Pokemon Go i ma własne mechaniki związane z trybem dla jednego gracza.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Przypomnijmy, że Blizzard planuje przeniesienie wszystkich swoich marek na platformy mobilne. Na początku listopada zapowiedziano Diablo Immortal - nową odsłonę serii zaprojektowaną z myślą o smartfonach i tabletach.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały