Podczas niedawnej telekonferencji z inwestorami szef grupy CD Projekt ujawnił, że w trakcie prac nad Cyberpunk 2077 deweloperzy wzorują się na Red Dead Redemption 2 i innych projektach studia Rockstar.

Jeden z uczestników wydarzenia zapytał, czy firma wyciągnęła wnioski z niedawnego debiutu produkcji osadzonej na Dzikim Zachodzie, uchodzącej za jeden z najbardziej dopracowanych tytułów. W odpowiedzi dyrektor generalny spółki - Adam Kiciński - stwierdził, że tak.

- Dążymy do tego, by wydawać gry na takim samym poziomie jakościowym, jak Red Dead Redemption 2, czy w ogóle ostatnie pozycje Rockstara. Gra jest bardzo dobra: świetne oceny, świetna sprzedaż - wyjaśnił menedżer.

Według szefa CD Projektu, przygody Arthura Morgana uczą, że należy wydawać „wspaniałe” produkcje. To istotne, ponieważ gracze „coraz częściej koncentrują się na wielkich hitach”, a dobrych tytułów - w przeciwieństwie do wolnego czasu - przybywa.

cyberpunk_2077_rdr2
Wzorem dla CD Projektu jest Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar

Słowa Kicińskiego wzbudziły entuzjazm analityków. W swoim najnowszym raporcie dom maklerski Vestor DM prognozuje, że Cyberpunk 2077 w pierwszym kwartale obecności na rynku sprzeda się w 19 milionach kopii.

Szacunki ekspertów - określane mianem „konserwatywnych” - bazują między innymi na sukcesie Red Dead Redemption 2. W 12 dni od debiutu tytuł rozszedł się w 17 milionach egzemplarzy, choć ukazał się tylko na dwóch platformach sprzętowych.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest znana, ale gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Warto zaznaczyć, że podczas wspomnianej telekonferencji dyrektor generalny CD Projektu ujawnił też, że twórcy produkcji obecnie skupiają się na „wypełnianiu świata” treścią.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki