Tegoroczny październik najlepszym dla branży gier w USA

Pod względem wygenerowanych przychodów.

Firma NPD opublikowała raport podsumowujący amerykański rynek gier w ubiegłym miesiącu. Okazuje się, że tegoroczny październik był najlepszym w historii wirtualnej rozrywki w USA.

W omawianym okresie wygenerowano łącznie 1,55 miliarda dolarów przychodów, co jest wzrostem o 73 procent względem poprzedniego roku (dzięki, VentureBeat). Wynik jest znacznie lepszy od dotychczasowego rekordu z 2008 roku, wynoszącego 1,36 mld dolarów.

W minionym miesiącu Amerykanie na sprzęt wydali 300 mln dolarów, czyli o 26 proc. więcej niż rok temu. Największą popularnością cieszyło się PS4 - tegoroczny październik był najlepszym dla konsol Sony w USA od 2002 roku. Na drugiej pozycji znalazło się Xbox One, choć urządzenie Microsoftu osiągnęło wyższy wynik niż przed rokiem.

ps4_usa_wynik
Tegoroczny październik był najlepszym dla konsol PlayStation w USA

Natomiast na gry klienci ze Stanów Zjednoczonych przeznaczyli 965 milionów dolarów, co jest wzrostem o 104 procent względem okresu sprzed dwunastu miesięcy. Najwięcej przychodów wygenerowała strzelanka Call of Duty: Black Ops 4.

Na drugim miejscu uplasowało się Red Dead Redemption 2. NPD jednocześnie ujawniło, że tytuł w dziewięć dni od debiutu sprzedał się trzykrotnie lepiej od wcześniejszej części cyklu (dzięki, VG247). Dokładnych danych nie przedstawiono, ale warto zaznaczyć, że poprzedni RDR w pierwszym miesiącu obecności na rynku znalazł 1,5 miliona nabywców.

Na trzeciej lokacie listy sporządzonej przez analityków jest Assassin's Creed Odyssey. Pozostałe pozycje zajmowane są między innymi przez NBA 2K19, Super Mario Party, Soul Calibur 6, FIFA 19 i Spider-Man.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami