Microsoft przejmie projektantów serii Hitman?

Firma podobno rozważa zakup IO Interactive.

Włodarze koncernu Microsoft biorą pod uwagę przejęcie studia IO Interactive, którego deweloperzy odpowiedzialni są za rozwój serii Hitman - wynika z nieoficjalnych informacji.

Internauta Rumblebones we wpisie na forum Resetera napisał, że chciałby, aby firma z Redmond wykupiła twórców cyklu o łysym zabójcy. W odpowiedzi moderator serwisu o pseudonimie Klobrille stwierdził, że jest to „rozważane”.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem. Warto jednak zaznaczyć, że w przeszłości użytkownik udowodnił wiarygodność swoich źródeł - o przejęciu studiów Playground Games i Obsidian Entertainment informował przed oficjalnym ogłoszeniem.

hitman_plotki
Twórcy serii Hitman mogą wkrótce zmienić właściciela

Nie jest jasne, czy wraz z IO Interactive firma Microsoft nabyłaby markę Hitman, ale niewykluczone, że również prawa do cyklu o łysym zabójcy znalazłyby się w rękach producenta platform z rodziny Xbox.

Zobacz też: Hitman 2 - Poradnik, Solucja

Duńskie studio do niedawna należało do Square Enix. W maju ubiegłego roku wydawca podjął jednak decyzję o sprzedaniu serii o przygodach Agenta 47 i udziałów w zespole pracującym w ekipie deweloperom.

W minionym tygodniu na rynku zadebiutowało Hitman 2 - kolejna odsłona cyklu skradanek. W przeciwieństwie do poprzedniej części, gry nie podzielono na epizody, a wszystkie treści udostępniono od razu.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami