Ta misja rozpocznie się po zadaniu Siła Sygnału. Składa się z wielu etapów, które wymagają dużo, a nawet bardzo dużo chodzenia - przygotujcie wygodne buty dla bohatera i uzbrójcie się w cierpliwość. Zaczynamy od zjechania windą na drugi poziom Szczytu Świata, środkowe piętro.

Pamiętaj, żeby wcześniej dokładnie przeszukać ciała bandytów na tarasie, który okupuje Rose. Zdobyczne granaty bardzo ci się zaraz przydadzą.

Strzykostrzał Rose

Jeszcze zanim zjedziesz windą, zacznij się skradać. Dzięki temu masz szansę zaatakować pierwszego wroga z zaskoczenia. Jesteś tutaj po to, by zamontować modyfikację Strzykostrzału, który dostałeś od Rose. Jeśli jednak masz warsztat rusznikarski w swojej bazie, to zdecydowanie polecamy szybką podróż i skorzystanie z niego.

Skorzystanie z warsztatu na Szczycie Świata wiążę się z walką z wieloma Spalonymi na całkiem wysokich poziomach doświadczenia. Właśnie tutaj dobrze użyć więc granatów.

f76demolka1
Tu znajdziesz warsztat majsterkowicza

Po zamontowaniu modyfikacji broni, musisz udać się na północ by znaleźć yao guai. Ponownie, na piechotę zajmie to nawet kilkanaście minut, biorąc pod uwagę możliwe zetknięcia z wrogami w trakcie wycieczki. Radzimy więc szybką podróż do Morgantown i udanie się w góry z miasta.

Cel znajduje się w okolicach punktu widokowego w Monongah. Dotrzesz tam idąc po prostu pod górę. Przy stromych ścianach skalnych idź wzdłuż nich, aż trafisz na przerwę, którą możesz wspiąć się dalej. Zbliżając się do strefy celu (sprawdź dokładnie mapę), zacznij się skradać.

Wyposaż zmodyfikowany Strzykostrzał i rozejrzyj się. Yao guai powinien być blisko, w krzakach czy między drzewami. To zmutowany niedźwiedź. Gdy tylko go zobaczysz, poczekaj, aż zacznie na ciebie biec i wtedy zaatakuj go Strzykostrzałem. Następnie możesz go zabić, albo uciec - jeśli nie masz poziomu 15, to nie warto ryzykować.

f76demolka2
Nie musisz zabijać niedźwiedzia

Wybuchowa przynęta i Szpon Śmierci

Następny etap to stworzenie wybuchowej przynęty. Potrzebne są do tego konkretne zasoby, których szukanie teraz może być irytujące. Na szczęście mapa wskazuje punkt, gdzie znajdziemy wszystko, co nam potrzebne - na wschód od miejsca, w którym spotkaliśmy yao guai. Udaj się tam od razu.

W końcu dotrzesz do Ośrodka Synowie Dave'a. W środku czeka parę Ghuli, a w oznaczonym miejscu także potrzebne składniki i materiały. Niedaleko oznaczono też na mapie warsztat majsterkowicza, w którym możesz stworzyć przynętę. Możesz też to zrobić w bazie, jeśli masz taki warsztat.

f76demolka3
Znaczniki misji zaprowadzą cię do materiałów i warsztatu

Po stworzeniu przynęty musisz po prostu rzucić nią w dowolne zwierzę. My nie mogliśmy żadnego znaleźć w okolicy, więc udaliśmy się do Braminów przy Flatwoods. Rzuć przynętą w cel, odczekaj moment i zwróć uwagę na aktualizację celu. Teraz musisz znaleźć Szpona Śmierci. Wybierz szybką podróż na Szczyt Świata i ruszaj na zachód od tej lokacji, cały czas się skradając - po drodze jest sporo ghuli-bandytów.

Idąc od zachodu dotrzesz do potwora od strony klifu. Możesz jednak po nim bezpiecznie zejść, osuwając się na wystające fragmenty skalnej ściany. Potem po prostu podejdź do wielkiego mutanta i wybierz , jakbyś chciał z nim porozmawiać. Oczywiście nie zareaguje, a zacznie cię atakować. Etap misji jest już jednak zaliczony, więc radzimy uciekać - chyba że masz już 20 poziom, bo wcześniej bardzo trudno zabić Deathclawa.

f76demolka4

Supermutanty i bandyci

To jeszcze nie koniec! Kolejny cel zadania to wycieczka do bazy Supermutantów na południu. Na szczęście możesz wybrać szybką podróż do odblokowanej wcześniej instalacji radiowej, by oszczędzić sobie długiego spaceru. Po dostaniu się na miejsce ruszaj w stronę bazy na południe. Już przed bazą są wrogowie, więc skradaj się.

Niestety przejście niezauważonym nie wchodzi tutaj w grę. Najpierw musisz pozbyć się przeciwników z dziedzińca, a potem wejść do bazy. Po wejściu od razu idź na wprost z bronią gotową do kolejnych potyczek. Przejdź przez zieloną wodę, dotrzesz do większej sali, gdzie masz wejść po schodkach i podążać jedyną ścieżką do końca, aż do pomieszczenia z szefem mutantów i przyciskiem.

f76demolka5
W bazie Supermutantów przygotuj się na bardzo ciężkie starcia

Wciśnij przycisk i podążaj za wskaźnikiem na radarze, by dotrzeć do zablokowanego wcześniej obszaru. Tam musisz pokonać kolejnych wrogów, a dotrzesz do pokoju z czerwoną skrzynką, którą musisz przeszukać. Dostaniesz tu między innymi wyrzutnię rakiet. Następnie musisz zabić zdziczałego ghula w dowolnym miejscu - znajdziesz je w Morgantown, Charlestown lub na granicach Flatwoods i w wielu innych miejscach.

Po zabiciu ghula możesz zmienić profit i zjeść jego ciało, ale radzimy się wstrzymać, bo zadanie i tak będzie zaliczone. Wracaj do Rose, by zakończyć tę misję.

Reklama