Wraz z wiedzą o odchwaszczaniu, którą zdobyliśmy w drugim samouczku w Farming Simulator 19, możemy przejść do kolejnego zajęcia, czyli nawożenia. Stosowanie nawozów umożliwia nam zwiększenie naszych plonów.

W grze mamy do dyspozycji trzy metody nawożenia: możemy wykorzystać do pomocy rozrzutnik obornika, zbiornik gnojówki lub rozrzutnik nawozu. W samouczku Nawożenie możemy wypróbować każdy z nich.

Nie każde narzędzie będzie wymagać rozłożenia. Jeżeli zdecydujemy się na rozrzutnik obornika (1), przed wjechaniem na pole musimy go rozłożyć i włączyć. W tym celu musimy użyć kombinacji klawiszy: LB + A / L1 + X oraz LB + X / L1 + kwadrat.

007

Kolejne narzędzie do nawożenia to wóz asenizacyjny (2). Ostatnim sposobem jest wykorzystanie rozrzutnika nawozu (3). W obu przypadkach nie musimy niczego rozkładać, wystarczy włączyć narzędzia przyciskami LB + X / L1 + kwadrat, żeby rozpoczęły proces nawożenia. Gra zaliczy nam ten etap bez względu na to, czy wybraliśmy wszystkie trzy opcje, czy tylko jedną.

Jeżeli ukończymy pierwszy etap nawożenia, gra przejdzie do międzyplonów. Teraz naszym celem będzie zaoranie pola z rzodkwią oleistą za pomocą kultywatora. Ten etap samouczka wygląda identycznie jak w przypadku pierwszego tutorialu pt. Uprawianie roli. Po zaoraniu odpowiedniej powierzchni pola samouczek dobiegnie końca.

Reklama