Znany z trzeciego samouczka pt. Nawożenie rozrzutnik może służyć do rozprowadzania wapna po polu. Tego nauczy nas czwarty tutorial w Farming Simulator 19.

Po trzech zbiorach powinniśmy dostarczyć ziemi wapna, żeby mieć wciąż szanse na duże plony.

Ponownie musimy zasiąść za sterami ciągnika. Tym razem przyłączamy obciążnik i rozrzutnik z załadowanym wapnem. Praca z rozrzutnikiem nie różni się od tego, co widzieliśmy w poprzednim samouczku.

Włączamy maszynę kombinacją LB + X / L1 + kwadrat i starannie pokrywamy pole wapnem obserwując pasek postępu (1) oraz pasek pojemności rozrzutnika (2).

008

W kolejnej części samouczka nauczymy dbać się o pola po zbiorze kukurydzy, ziemniaków, buraka cukrowego i trzciny cukrowej. Jeżeli zebraliśmy jedną z wybranych roślin, powinniśmy zaorać pole wykorzystując w tym celu pług. Udajemy się do ciągnika, podłączamy pług i go opuszczamy kombinacją LB + B / L1 + kółko. Gotowi do pracy wjeżdżamy na pole i orzemy ziemię.

009

Warto zaznaczyć, że pług można obracać. Po przeoraniu fragmentu pola zawracamy i następnie odwracamy pług. Wjeżdżamy na pole w taki sposób, aby koło pługu podążało po najbardziej zewnętrznej bruździe już zaoranego odcinka (3). Dzięki temu unikniemy niezaoranych miejsc na polu. Po udanym oraniu pola gra poinformuje nas o zakończeniu tutorialu.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Farming Simulator 19 - Recenzja

Trudna praca rolnika.

Farming Simulator 19 - poradnik i najlepsze porady

Porady ogólne, uprawa i hodowla, leśnictwo, maszyny, jak grać.

Farming Simulator 19 - uprawa: przetwarzanie trawy, słomy, plew, sieczki

Wytwarzanie siana, kiszonki w pryzmie lub kompostu.

Reklama