Fallout 76 - W Ogień

Zabawa w strażaka, misja w kopalni.

W poprzedniej misji - Uncja Prewencji - trafiasz do miasta Charlestown. Po zakończeniu zadania rozpoczniesz nowe, zbliżając się do siedziby straży pożarnej. Znajduje się ona w południowo-wschodniej części obszaru, przy jednej z głównych dróg. Czerwoną cegłę dostrzec można z daleka.

Przy budynku i w jego wnętrzu znajdziesz sporo Protektronów. Zagadaj z dowolnym by rozpocząć misję W Ogień. Następnym krokiem jest podejście do terminala komputerowego wewnątrz siedziby - komputer jest oznaczony wskaźnikiem misji. Zaloguj się i wybierz zarejestruj się na ochotnika, a następnie wybierz opcję egzaminu.

Egzamin wiedzy - odpowiedzi

Kiedy rozpoczniesz sprawdzian, musisz odpowiedzieć na 7 pytań testowych. Możesz poszukać wskazówek w notatkach i ulotkach na terenie siedziby straży, albo po prostu skorzystać z naszych podpowiedzi.

  • Odpowiedź #1: Jak najszybciej się ewakuuję.
  • Odpowiedź #2: Namoczona szmata.
  • Odpowiedź #3: Delikatnie opatruję rany czystymi bandażami.
  • Odpowiedź #4: Natychmiast się wycofać.
  • Odpowiedź #5: 0,5 litra wody oczyszczonej, 2 róże popiołowe, 2 zmory, 2 kopcie.
  • Odpowiedź #6: Cofam się i walczę na dystans.
  • Odpowiedź #7: Kończę jego życie tak humanitarnie, jak to możliwe.

Po wybraniu tych odpowiedzi wybierz opcję ich przetworzenia, a następnie wyświetl wyniki. Egzamin zostanie oczywiście zakończony. Teraz musisz wybrać kolejny - egzamin sprawnościowy (w miejscu oznaczonym cyfrą 2 na mapie poniżej; punkt 1 to siedziba straży w Charlestown).

f76wogniu1

Egzamin sprawnościowy

Na miejsce dotrzesz przechodząc przez to, co pozostało z rzeki - uważaj na radioaktywną wodę. Kiedy zbliżysz się do oznaczonego budynku, przejdź za niego i skręć w lewo, a następnie wejdź do środka, by po schodach dostać się do punktu docelowego.

Uwaga - w tym obszarze najprawdopodobniej spotkasz grupę Super-Mutantów. W grupie mogą stanowić spore wyzwanie, dlatego wyposaż dobrą broń palną. Możesz nawet użyć granatu. Celuj w głowy i chowaj się za osłonami.

Po dotarciu do celu użyj terminala, by rozpocząć egzamin. Rozpocznie się odliczanie. W tym czasie przesuń się w prawo, do czerwonego przycisku. Gdy odliczanie się zakończy i rozpocznie się kolejne (od 3 minut w dół) wciśnij przycisk, by aktywować punkt kontrolny. Teraz musisz szybko pobiec do niego i wrócić tutaj.

f76wogniu2

Biegnij, ale przerywaj sprint zanim wyczerpią się punkty akcji i idź przez chwilę, żeby się odnowiły. Na początku ruszaj kładką prosto i opadnij na gruz na ulicy. Potem kieruj się po wrakach autobusów, które tworzą swego rodzaju ścieżkę. Kiedy miniesz żółty, przewrócony prawie słup sygnalizacji, biegnij prosto - przeskocz przez wrak i wskakuj do wody, a następnie płyń szybko na drugą stronę. Skażenie nie jest aż tak duże, by nie skorzystać z tego skrótu.

Po drugiej stronie zobaczysz już biały, kwadratowy budynek administracji, który musisz okrążyć. Z tyłu, przy oponach, wciśnij przycisk punktu kontrolnego - a następnie wracaj do pierwszego przycisku, przy czym teraz idź w lewo, przy budynku, a potem prosto, a trafisz na serię kładek na wodzie. Po wciśnięciu przycisku przy terminalu wybierz opcję ostatniego egzaminu.

Egzamin sprawnościowy

Musisz udać się do kopalni na południowy-zachód od Charlestown. Dotrzesz tam na piechotę. W mieście skradaj się, by nie zajmować sobie czasu przypadkowymi wrogami. Droga jest prosta, a cel masz oznaczony na mapie i radarze. Przed kopalnią wejdź do budynku i wejdź w interakcję z robotem Bernie. Następnie pobierz ekwipunek z urządzenia za nim i przeszukaj też całe pomieszczenie. Wyposaż hełm i mundur Połykacza Ognia.

Wejdź do kopalni, terminalem po prawej odblokuj zielone drzwi i przejdź nimi dalej. Unikaj oczywiście miejsc z płomieniami. Kiedy wejdziesz do korytarza podążaj wzdłuż szyn - zwróć uwagę na nieruchomych spalonych. Najedź na nich celownikiem, by przekonać się którzy są jeszcze żywi i wykorzystaj okazję na atak z zaskoczenia.

f76wogniu3
Uważaj na Spalonych

Podążaj dalej do celu. Po drodze spotkasz wysokopoziomowych wrogów, których zabiją dopiero 2-3 strzały w głowę. Pamiętaj o leczeniu się i wycofywaniu za osłony w razie problemów. Staraj się kiedy tylko jest to możliwe, by atakować z zaskoczenia. Przeszukuj też pokonanych, by odzyskiwać amunicję. Kiedy dotrzesz do obszaru z nadajnikiem, możesz przeszukać wszystkie pomniejsze pomieszczenia, by zebrać trochę przedmiotów. Następnie wciśnij przycisk nadajnika i wracaj na zewnątrz kopalni.

Wracaj do Berniego i wejdź w interakcję, by zakończyć etap. Teraz musisz tylko wrócić do siedziby straży w Charlestown, by zarejestrować się w głównym terminalu na piętrze. Zrób to i odejdź od komputera, przejdź do kolejnego oznaczonego pomieszczenia i wciśnij przycisk na maszynie, by wysłuchać ważnej wiadomości, która rozpocznie następną misję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami