Fallout 76 - hakowanie terminali i komputerów

Jak złamać zabezpieczenia.

Nie minie dużo czasu zanim trafimy na pierwszy zabezpieczony komputer w Fallout 76. Możemy wtedy podjąć próbę złamania zabezpieczeń. Hakowanie działa praktycznie tak samo, jak w Fallout 4.

Jeśli nigdy nie graliście w poprzednią odsłonę cyklu, już spieszymy z wyjaśnieniem. Hakowanie jest bowiem dalekie od intuicyjnego.

Jak hakować

Kiedy uruchomisz zablokowany komputer, na ekranie zostaną wyświetlone różnego rodzaju znaki oraz słowa. Kluczowe są właśnie te ostatnie, ponieważ jedno z nich otwiera dostęp do komputera. Na górze są natomiast wyświetlone kwadraty symbolizujące ilość prób odgadnięcia hasła, jaką możesz podjąć. Na ogół są to cztery próby. Jeśli nie uda ci się odgadnąć właściwego słowa, to komputer zostanie czasowo zablokowany. Będziesz mógł potem podjąć ponowną próbę hakowania, ale z zupełnie nowym zestawem haseł.

W jaki sposób odgadnąć właściwe słowo? Wybierz jedno z nich na ekranie. Jeśli dopisze ci szczęście, to trafisz za pierwszym razem. W innym przypadku z prawej strony wyświetli się cyfra. Oznacza ona jakie litery i w których miejscach pokrywają się w wybranym słowie z właściwym hasłem.

Może brzmi to nieco skomplikowanie, dlatego posłużmy się przykładem. Powiedzmy, że hasłem odblokowującym komputer jest wyraz „Names". Nie wiemy tego, dlatego z dostępnych słów wybieramy „Empty". Ponieważ w obydwu wyrazach jedna litera nie występuje w tym samym miejscu, dlatego z prawej strony pojawi się cyfra 0. Wybieramy drugi wyraz - „Marks". Z prawej strony wyświetli się cyfra 2, ponieważ pokrywają się litery „A" oraz „S" - w jednym i drugim wyrazie są na tych samych miejscach, czyli na drugim i piątym.

f76hakowanie

Oczywiście w rzeczywistości nie wiemy, które litery się pokrywają, ponieważ jedyną wskazówką jest cyfra. Możemy jednak na tej podstawie wysnuć wniosek, że jest to wyraz zbliżony budową do „Marks", a nie do wybranego wcześniej „Names". Możemy zatem spróbować wybrać wyraz „Names", które w tym przypadku okaże się hasłem.

Warto mieć tu na uwadze, że podpowiedź stanowi również cyfra „0", ponieważ na jej podstawie możemy wysnuć wniosek, że żadna z liter w innych wyrazach nie może zajmować konkretnych miejsc. Trzeba tu zaznaczyć, że gdy włamujesz się do komputera, wrogowie cały czas mogą cię atakować.

Ważna uwaga: przed rozpoczęciem hakowania najlepiej dokładnie przeszukać znaki na ekranie terminalu w poszukiwaniu wszelkich nawiasów otwierających, czyli (, [, {. Po zlokalizowaniu znaku warto najechać na nieco kursorem - jeśli podświetli się cały ciąg (jak na screenie obok) razem z nawiasem zamykającym, należy kliknąć. W ten sposób usuwamy jedno błędne hasło z ekranu lub resetujemy dostępną liczbę prób.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami