Dziś - 20 listopada - debiutuje Battlefield 5, czyli najnowsza odsłona strzelanki od studia EA Dice. Najważniejsze media i serwisy zdążyły już wyrazić swoje zdanie na temat gry, dlatego zebraliśmy wybrane opinie i oceny.

Recenzenci zgodnie twierdzą, że twórcy dopracowali podstawowe elementy rozgrywki. Choć niektórym może się nie podobać kierunek artystyczny - chociażby żywa kolorystyka - Battlefield 5 to najlepszy multiplayer w historii cyklu.

Najczęstszym zarzutem wśród krytyków jest kwestia niedopracowanych i niedokończonych trybów, które deweloperzy uzupełnią dopiero w najbliższych tygodniach. Dziennikarz Polygonu twierdzi nawet, że gra to „praca w toku”. Wiele serwisów podkreśla, że za pół roku Battlefield 5 może być zupełnie inną grą.

bf2
Battlefield 5 (lub V) debiutuje dzisiaj na PC, PS4 i Xbox One

W recenzjach wspomina się również o tym, że produkcja nie rewolucjonizuje, a jedynie rozwija pomysły znane chociażby z poprzedniej odsłony. Doceniono też ukazanie niestandardowych dla gier wydarzeń w trybie dla pojedynczego gracza, który jednak nie odbiega jakością od fabuły w Battlefield 1.

Przykładowe oceny:

Gra spodobała się również nam. Zachęcamy do przeczytania naszej recenzji Battlefield 5, któremu przyznaliśmy srebrną rekomendację.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz