Adi Shankar - producent wykonawczy zrealizowanego dla Netflixa serialu Castlevania - poinformował, że zamierza przygotować animowaną produkcję na podstawie cyklu Devil May Cry.

W rozmowie z serwisem IGN artysta ujawnił, że sam wykupił prawa do serii od firmy Capcom. Wyjaśnił, że nie chciał, by potencjalną ekranizacją zajęło się Hollywood, które najprawdopodobniej stworzyłoby niezbyt udaną adaptację.

Shankar nie przedstawił jednak żadnych dodatkowych szczegółów na temat animowanego Devil May Cry. Wyjawił jedynie, że projekt osadzony będzie w „nieoficjalnym multiwersum”, dzielonym z serialem Castlevania, choć nie jest na razie jasne, czy zawita na platformę Neflix.

Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2018

Producent jednocześnie podkreślił, że powstanie produkcji o przygodach Dantego stało się możliwe po sukcesie pozycji o wampirach. Podziękował za wsparcie fanom, bez których „nie miałby pracy”.

Pierwszy sezon Castlevanii zadebiutował na platformie Netflix w 2017 roku, a druga odsłona ukazała się w ubiegłym miesiącu. W planach jest trzecia część, aczkolwiek data premiery nie jest na razie znana.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki