Na E3 2019 zabraknie Sony - po raz pierwszy w historii. Koncern nie planuje konferencji ani wizyty na targach w żadnej innej formie. Wiadomość przekazali przedstawiciele firmy w komunikacie dla Game Informer.

„Miłośnicy PlayStation są dla nas całym światem, a my zawsze dążymy do innowacji, niestandardowego sposobu myślenia i eksperymentowania z nowymi sposobami zachwycania graczy. W rezultacie, zdecydowaliśmy się nie uczestniczyć w E3 w 2019 roku” - napisano.

Sony podkreśla jednak, że ma zamiar „odkrywać nowe i kontynuować znane rozwiązania angażowania społeczności” oraz że „nie może się doczekać, aby przedstawić swoje plany”.

sony2
Sony chce znaleźć inne sposoby na przekazywanie wieści o wyczekiwanych tytułach

Przypomnijmy, że koncern zrezygnował też z tegorocznego PlayStation Experience. To wydarzenie, które odbywało się każdego grudnia od 2014 roku.

Podczas E3 2018 Sony porzuciło standardowy format konferencji, skupiając się na kilku najważniejszych tytułach - Death Stranding, Spider-Man, Ghost of Tsushima i The Last of Us 2.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.