Poprzednie zadanie (Pierwszy Kontakt) kończysz rejestrując się przy terminalu. Zanim odejdziesz od komputera, znajdź w Katalogu osób Keshę McDermott, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć jej ślad.

Odejdź od terminalu i przeszukaj cały budynek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, by zebrać zasoby. Następnie wyjdź na główną ulicę miasta i kieruj się nad rzekę, w stronę zachodnią.

Kiedy dotrzesz do brzegu, w oznaczonym ikoną misji miejscu znajdziesz ratowniczkę Keshę - niestety nieżywą. Przeszukaj jej zwłoki, a podniesiesz między innymi zestaw do testowania wody - to najważniejszy w tym zadaniu przedmiot.

Teraz, słuchając holotaśmy Keshy, musisz zbadać wodę.

Jak zbadać próbki wody

Należy pobrać dwie próbki wody i na szczęście jest to szalenie proste. Na początku pobierz próbkę z rzeki - wystarczy, że nachylisz się nad powierzchnią wody, a zobaczysz opcję „Weź”.

f76mokrarobota1

Następnie odwróć się i idź drogą prowadzącą na południe. Uważaj na spalonych, którzy mogą cię zaatakować. Niedaleko, przy drodze, jest zagroda z roślinami - otoczona pomarańczowymi światełkami. To w niej znajdują się też dwie pompy wodne. Weź próbkę z jednej z nich.

Z obiema próbkami wróć do kościoła w miasteczku. Przejdź na sam koniec pomieszczenia i podejdź do terminala diagnostycznego, który stoi na biurku w rogu. Wybierz tu opcję analizowania próbki wody.

Teraz musisz zagotować wodę we wskazanym miejscu. Potrzebne będzie drewno i powinieneś je mieć, jako część zapasów wyniesionych z krypty. Jeśli nie, poszukaj drewna lub rozłóż drewniane przedmioty w warsztacie.

Miejsce ze stanowiskiem do gotowania jest niedaleko, wystarczy przejść kawałek drogą na południe, a cel będzie po lewej stronie. Podejdź do niego, upewniając się wcześniej, że obok nie ma wrogów.

f76mokrarobota2

Użyj stanowiska kucharskiego i wybierz Wszystkie napoje, a następnie opcję Przegotowana woda. W ten sposób wypełnisz zadanie. Teraz musisz wrócić do restauracji z terminalami, przy których rozpocząłeś tę misję, by zacząć kolejną.

Reklama