Przenośne Smach Z pozwoli grać w GTA 5 i Wiedźmina 3

Mobilny komputer stylizowany na konsolę.

Smach Z to sfinansowany za pomocą serwisów Kickstarter i Indiegogo komputer stylizowany na przenośną konsolę, który pozwoli grać w tytuły dostępne na PC. Producenci opublikowali film prezentujący wczesną wersję gadżetu.

Sprzęt wyposażono w układ graficzny AMD Radeon Vega 8 oraz wyświetlacz o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1920x1080. Działa w oparciu o Windows 10, ale pojawi się opcja zainstalowania Linuxa. Bateria zapewni od dwóch do siedmiu godzin zabawy, a naładowanie zajmie 45 minut.

Twórcy obiecują, że Smach Z poradzi sobie z wieloma wysokobudżetowymi grami. Wśród tytułów, które można uruchomić na urządzeniu, są między innymi GTA 5, Wiedźmin 3, Dark Souls 3, Rocket League, PUBG i Battlefield 1.

Zobacz też: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Prace nad „przenośną konsolą” trwały dwa lata i zbliżają się do końca. Masowa produkcja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 roku - wówczas pierwsze egzemplarze powinny trafić do osób, które wsparły projekt podczas zbiórek internetowych.

W planach są trzy modele różniące się wydajnością i ceną. Najtańsza wersja kosztuje 699 dolarów (około 2648 zł), średnia Pro dostępna będzie za 899 dolarów (3406 zł), a za najdroższą i najmocniejszą Ultra zainteresowani zapłacą 1099 dolarów (4164 zł).

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami