Przenośne Smach Z pozwoli grać w GTA 5 i Wiedźmina 3

Mobilny komputer stylizowany na konsolę.

Smach Z to sfinansowany za pomocą serwisów Kickstarter i Indiegogo komputer stylizowany na przenośną konsolę, który pozwoli grać w tytuły dostępne na PC. Producenci opublikowali film prezentujący wczesną wersję gadżetu.

Sprzęt wyposażono w układ graficzny AMD Radeon Vega 8 oraz wyświetlacz o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1920x1080. Działa w oparciu o Windows 10, ale pojawi się opcja zainstalowania Linuxa. Bateria zapewni od dwóch do siedmiu godzin zabawy, a naładowanie zajmie 45 minut.

Twórcy obiecują, że Smach Z poradzi sobie z wieloma wysokobudżetowymi grami. Wśród tytułów, które można uruchomić na urządzeniu, są między innymi GTA 5, Wiedźmin 3, Dark Souls 3, Rocket League, PUBG i Battlefield 1.

Zobacz też: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Prace nad „przenośną konsolą” trwały dwa lata i zbliżają się do końca. Masowa produkcja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 roku - wówczas pierwsze egzemplarze powinny trafić do osób, które wsparły projekt podczas zbiórek internetowych.

W planach są trzy modele różniące się wydajnością i ceną. Najtańsza wersja kosztuje 699 dolarów (około 2648 zł), średnia Pro dostępna będzie za 899 dolarów (3406 zł), a za najdroższą i najmocniejszą Ultra zainteresowani zapłacą 1099 dolarów (4164 zł).

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami