W Trials Rising pojawią się skrzynki z losową zawartością, co nie spodobało się części graczy. Odpowiadając na krytykę, przedstawiciel Ubisoftu stwierdził, że obecność tak zwanych lootboxˇw zależy od użytkownikˇw.

Na łamach forum Steam pracownik pomocy technicznej firmy wyjaśnił, że podobne pakiety oferują głˇwnie przedmioty kosmetyczne. Podkreślił rˇwnież, że nie trafiałyby do produkcji, gdyby nie cieszyły się zainteresowaniem.

äNiektˇrzy wydają więcej na nasze pozycje, co przekłada się na większy zysk dla nas. To pomaga nam inwestować więcej w nowe tytuły i zrozumieć potrzeby fanˇw. Jeżeli gracze nie kupowaliby tych skrzynek, nie byłyby dodawane do gierö - napisał przedstawiciel wydawcy.

äOgˇlnie rzecz biorąc przedmioty kosmetyczne były wielkim dobrodziejstwem dla branży, przyczyniając się do wzrostu popularności gier w ciągu minionej dekady. Jeśli są dobrze zrobione, nie są wcale takie złeö - dodał.

Skrzynki z losową zawartością wzbudzają szereg kontrowersji, zwłaszcza w pozycjach, w ktˇrych rzekomo wpływają na rozgrywkę. Część państw - w tym Belgia i Holandia - podjęły nawet działania mające na celu uznanie lootboxˇw za hazard.

Niedawno zaś do polskiego Ministerstwa Finansˇw wpłynęło doniesienie od Toma Rollauera z kancelarii Transtic. Prawnik twierdzi, że paczki z kartami w FIFA 19 łamią rodzimą ustawę hazardową.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głˇwnie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterˇw i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki