Grupa CD Projekt opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał bieżącego roku. W dokumencie ujawniono, że wydana niedawno gra Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści sprzedaje się poniżej oczekiwań.

Firma nie przedstawiła jednak dokładnych danych liczbowych. Stwierdzono jedynie, że mając na uwadze wysokie oceny mediów „zarząd spółki zakładał wyższy, niż osiągnięty od premiery do dnia publikacji sprawozdania”, rezultat samodzielnej kampanii fabularnej Gwinta.

Finanse napędza sprzedaż Wiedźmina 3 z dodatkami i bazowa wersja karcianki, choć wyniki były mniejsze niż w poprzednich latach. Grupa wygenerowała 67 mln zł przychodu i 15,5 mln zł zysku netto. Ten ostatni w porównaniu do ubiegłego roku spadł o 56,6 procent i był niższy od prognoz analityków, którzy oczekiwali nawet 24,5 mln zł (dzięki, Bankier).

Podkreślono przy tym, że wartość przepływu z działalności operacyjnej wyniosła ponad 29 mln zł, co pozwoliło CD Projektowi pokryć bieżące wydatki na prace rozwojowe - produkcję Cyberpunk 2077 i innych projektów - w wysokości 28 mln zł.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści dostępne jest na PC, a 4 grudnia trafi na PS4 i Xbox One. Gracze wcielają się w Meve, królową Lyrii i Rivii, starającą się odeprzeć inwazję Nilfgaardu.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki