Hitman 2 - skradanie i ukrywanie się, zmiana ubrań

Poznaj sposoby na ciche działanie i zmianę stroju.

Podobnie, jak w poprzednich odsłonach serii bardzo ważną rolę w trakcie rozgrywki stanowi ciche działanie.

Chociaż w teorii istnieje możliwość korzystania na przykład z karabinów maszynowych, to jednak cały urok zabawy opiera się na działaniu incognito.

Na poniższej stronie znajdziecie informacje związane między innymi ze skradaniem się i ukrywaniem, a także tym, w jaki sposób można dla swojej przewagi skorzystać z elementów otoczenia.

W grze możesz poruszać się na kilka sposobów - chodząc, biegnąć lub właśnie skradając się. Ostatni z trybów najlepiej wykorzystywać w miejscach, gdzie Hitman może zostać od razu zdemaskowany.

Skradanie się nie tylko utrudnia wykrycie bohatera, ale umożliwia też ciche podejście do ofiary od tyłu. Aby skorzystać z tej opcji wystarczy wcisnąć prawy analog, co spowoduje, że bohater przyjmie charakterystyczną, obniżoną pozycję.

skradanie

Przy skradaniu warto również korzystać z elementów otoczenia zapewniających dodatkową osłonę. Możemy w ten sposób ukryć się na przykład za niezbyt wysoką ścianą, ale także ukryć się w bujnych zaroślach (1), co sprawi, że rywale (2) nie będą nas widzieć.

Oprócz skradania się i ukrywania po elementach flory, istnieje też wiele innych możliwości ukrywania się.

ukrycie1

Jednym z najlepszych jest skorzystanie z takich miejsc, jak kontenery czy szafy (3). W takich miejscach można nie tylko ukrywać ciała, ale również chować się w nich samemu.

Wejście do takiego miejsca zapewnia nie tylko osłonę przed wzrokiem wrogów, ale daje też możliwość obserwowania terenu i osób w okolicy (4). Dzięki temu możemy poczekać na dogodny moment, aż ktoś nas minie lub przygotować się do niespodziewanego ataku.

ukrycie2

Druga możliwość ukrywania się jest związana z tłumami osób. Są takie misje i miejsca, gdzie znajdują się tłumy cywilów (5). Wystarczy wejść między nich, aby znacznie utrudnić przeciwnikom możliwość odnalezienia bohatera (biały okręg wokół bohatera pokazuje, z jakiej odległości może zostać wypatrzony przez kontrolerów, czyli uważnych wrogów z białymi kółkami nad głową, którzy mogą go zdemaskować).

Innym sposobem na wtopienie się w otoczenie, jest korzystanie ze specjalnych miejsc. Przykładowo, jeśli zdobyłeś strój kelnera i na jachcie możesz zostać rozpoznany przez kogoś z obsługi, to ustaw się przy barze (6), dzięki czemu bohater nie zostanie zdemaskowany.

Zmiana stroju

Kolejną ważną możliwością jest zmiana ubrań. Każde z nich posiada inne właściwości - przykładowo podczas wchodzenia na jacht zupełnie inne uprawnienia będzie miał mechanik, inne ochroniarz, a jeszcze inne ktoś z obsługi.

przebranie

Przykładowo wcielając się w rolę mechanika wejdziemy na niższe pokłady i dostaniemy się na jacht, na który nie możemy wejść głównym trapem. Nie będziemy natomiast mogli dotrzeć na wyższe pokłady, gdzie może być zlokalizowany nasz cel. W takim przypadku trzeba będzie zlokalizować osobę z obsługi (na przykład kelnera) i dzięki temu będziemy mogli dostać się na wyższe pokłady.

W jaki sposób zdobywać różne stroje? Jeśli akurat żadne nie znajdują się luzem (np. kombinezon mechanika w szatni), to najlepiej jest po prostu ogłuszyć daną osobę i przy ciele skorzystać z opcji Przebranie (7). Dzięki temu bohater automatycznie założy nowy strój (8) i będzie mógł korzystać z jego właściwości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami