Hitman 2 - odwracanie uwagi

Jak odwrócić uwagę strażników?

Oprócz cichego działania, czyli możliwości skradania się i niezauważonego eliminowania wrogów, ważną rolę w grze odgrywa również możliwość odwracania uwagi przeciwników.

To właśnie dzięki tej opcji możliwe jest chociażby szybkie prześlizgnięcie się obok wartownika lub ściągnięcie go w wybrane miejsce i ogłuszenie lub zabicie go.

Pod kątem możliwości odwracania uwagi Hitman 2 oferuje bardzo duże możliwości. Często jedynym ograniczeniem jest nasza pomysłowość, ponieważ autorzy nie ograniczyli się w tej kwestii jedynie do schematycznych rozwiązań.

Na poniższej stronie opisujemy kilka różnych wariantów związanych z odwracaniem uwagi, natomiast ich lista jest dużo większa i często zależna od misji i terenu, w którym wykonujemy zadanie.

uwaga

Najprostszą metodą na odwrócenie uwagi przeciwnika jest po prostu rzucenie jakimś przedmiotem, który wywoła hałas i zwabi rywala w dane miejsce. Najczęściej główny bohater posiada kilka monet (1), które do tego celu sprawdzają się idealnie (2), od razu przyciągając uwagę pobliskiej osoby (3).

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast monety posłużyć się chociażby znalezionym gdzieś kluczem francuskim - ważne, żeby przedmiot zainteresował daną osobę.

uwaga2

Inne możliwości są już nieco mniej oczywiste. Jedną z możliwości jest na przykład strzelenie z głośnej broni - taki dźwięk na pewno od razu zwróci uwagę okolicznych wartowników.

Chociaż jest to rozwiązanie stosowane bardziej w celu stworzenia sobie możliwości przejścia, niż ściągnięcia w dane miejsce pojedynczego rywala, ponieważ po strzale zbiegnie się ich pewnie więcej.

Podobnie może działać na przykład wysadzenie przy pomocy ładunku lub granatu jakiegoś auto (4). Umożliwi to ściągnięcie w dane miejsce okolicznych przeciwników (5) i ułatwi przejście do innego miejsca.

Czasami pojawiają się też możliwości związane bezpośrednio z daną misją. Przykładowo w jednym z zadań można zepsuć silnik auto, co spowoduje, że trudno dostępny cel sam przyjdzie zobaczyć, co się stało znacznie ułatwiając pozbycie się go.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami