Hitman 2 - jak obezwładniać i eliminować postacie

Sposoby na ogłuszanie i zabijanie.

Podczas rozgrywki w Hitman 2 jedną z kluczowych umiejętności głównego bohatera jest rozprawianie się z wybranymi osobami. I nie chodzi tu jedynie o główne cele, których trzeba się pozbyć, ale również o wartowników czy osoby cywilne.

Czasami można kogoś wyeliminować, aby ułatwić sobie dotarcie do jakiegoś miejsca, a innym razem jest to niezbędne, żeby zdobyć konkretny strój.

Rozprawienie się z daną osobą można podzielić na dwie czynności:

  • Obezwładnienie - w tym przypadku pozbawiamy ofiarę przytomności. Jeśli zostanie znaleziona przez kogoś, to może zostać ocucona i wywołać alarm.
  • Eliminację - czyli zabicie danej osoby.

Oprócz oczywistej różnicy powyższy podział ma również wpływ na punktację. Zabijanie osób, zwłaszcza niewinnych, zwyczajnie bardzo negatywnie wpływa na przyznawane pod koniec misji punkty. Dlatego najlepiej jest korzystać z możliwości obezwładniania.

obezwladnienie

Najłatwiejszą metodą obezwładniania jest zakradnięcie się do wybranego celu od tyłu, wciśnięcie klawisza odpowiadającego za obezwładnienie, a potem wciskanie go (1) tak długo, aż ofiara będzie nieprzytomna. Zauważ, że podczas tej czynności może też skręcić ofierze kark (2), co oczywiście doprowadzi do jej śmierci (możesz to uczynić również po jej ogłuszeniu).

Podczas obezwładniania warto pamiętać o kilku sprawach.

  • Rób to z pojedynczymi ofiarami w miejscach, gdzie nie ma żadnych świadków.
  • Jeśli zależy ci na przebraniu danej osoby, to najlepiej zmienić je po obezwładnieniu/zabiciu celu (chociaż możesz to uczynić również później).
  • Koniecznie ukrywaj ciała, zwłaszcza jeśli nie leżą w odludnych miejscach. Świetnie sprawdzą się tu różnego rodzaju pojemniki czy szafy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami