Hitman 2 - instynkt i znajdowanie celów

Specjalny tryb widzenia ułatwiający eksplorację.

Chociaż Hitman jest profesjonalnym zabójcą, korzystającym głównie ze swoich zdolności i doświadczenia, to podczas gry możesz wspomagać się również specjalnym trybem wizji o nazwie instynkt.

Aby go aktywować wystarczy wcisnąć i przytrzymać odpowiedni klawisz:

  • PC - Ctrl
  • PS4 - R1
  • XO - RB

Po skorzystaniu z tej opcji na ekran zostanie nałożony specjalny, bezbarwny filtr. Nie to jednak będzie najważniejsze, tylko cechy szczególne instynktu.

Dzięki niemu będziesz bowiem w stanie błyskawicznie zlokalizować pobliskie osoby i to zarówno te przebywające w tym samym pomieszczeniu, jak i postacie znajdujące się na przykład za ścianą czy na wyższym piętrze.

instynkt

Podczas korzystania z instynktu można wyodrębnić trzy najważniejsze grupy osób. Pierwsze z nich (1) to cywile bądź zwykli wartownicy. Drugą grupę stanowią przenikliwi strażnicy, czyli tak zwani kontrolerzy, z charakterystycznymi, białymi kółkami nad głową (2). Te osoby mogą rozpoznać Hitmana nawet, jeśli korzysta z przebrania.

W końcu korzystając z instynktu można szybko namierzyć osobę, której mamy się pozbyć (3), czyli tak zwany główny cel. Tego typu osoby są zawsze zaznaczane kolorem czerwonym, dzięki czemu możliwa jest ich szybka lokalizacja.

Korzystanie z instynktu umożliwia też lokalizowanie kluczowych przedmiotów, które można zabrać lub wejść z nimi w interakcję. Tryb ten bardzo przydaje się zwłaszcza podczas eksplorowania nowych pomieszczeń i lokacji, ale korzystanie z niego jest w pełni opcjonalne. Dlatego jeśli nie chcesz korzystać z tego ułatwienia, to najlepiej zwyczajnie go unikać.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami