Hitman 2 - Bombaj, Pościg za zjawą: Maelstrom, Dawood Rangan, Vanya Shah

Identyfikujemy Maelstroma i zabijamy trzy cele rządzące miastem i slumsami.

Kolejna misja fabularna zaprowadzi Agenta 47 do egzotycznego Bombaju. Jest to lokacja o średnich rozmiarach, ale bardzo gęsto zaludniona.

Oprócz ulic z masą cywili znajduje się tu sporo zaułków, a także wypełnione biedniejszymi mieszkańcami slumsy.

Wśród całej tej zabudowy i tłumów kwitną nielegalne i krwawe interesy związane z trzema kolejnymi celami Htimana.

Tym razem należy rozprawić się z trzema osobami:

  • Maelstromem
  • Dawoodem Ranganem
  • Vanyą Shah.

Maelstrom

W przeciwieństwie do dotychczasowych celów, których tożsamość znamy od początku, sprawa Maelstroma wygląda nieco inaczej. Zanim będziemy mogli się nim zająć trzeba będzie odkryć jego prawdziwe dane oraz wygląd.

032

Pierwszą rzeczą, jaką należy uczynić, to infiltracja lokalnego gangu Crows. Rusz przed siebie, a po dotarciu do czerwonego autokaru zacznij kierować się w stronę reklamy Rangan. Dotrzesz w pobliże zamkniętego miejsca budowy. Skręć w prawo i kontynuuj po uliczce ciągnącej się wzdłuż wybrzeża.

Zlokalizuj budynek, przy którym stoi generator (1). Użyj go, aby odwrócić uwagę wartownika w środku (2). Ogłusz go, odciągnij ciało w lewo, a potem powtórz ten manewr z drugim strażnikiem znajdującym się w środku. Zaczaj się na niego za drzwiami (3), a po jego obezwładnieniu wciągnij szybko ciało do środka zanim się zatrzasną (potem możesz ściągnąć do środka również drugie ciało).

033

Przebierz się za członka gangu i przejdź przez drzwi, za którymi znajdziesz schody do piwnicy. Po dojściu do korytarza podsłuchaj rozmowę, po czym udaj się w prawo. Za narożnikiem z lewej strony znajduje się pomieszczenie z zamaskowanym strażnikiem (4).

Ogłusz go i załóż jego strój oraz weź klucz (5) ze skrzyni. Z prawej strony pomieszczenia, na skrzyni, znajdziesz notatkę (6) związaną z golibrodą.

034

Opuść budynek i skieruj się do centrum mapy, gdzie znajdują się slumsy. Uważając na wartowników (7) (warto chować się w tłumie) podchodź do osób zaznaczonych niebieską ikoną (8) i chwilę za nimi podążaj.

Zajmie to nieco czasu, ale w końcu natkniesz się na postać Maelstroma (9), o czym poinformuje zmiana koloru ikony na czerwony.

035

Czas na zaplanowanie zabójstwa. Możesz to uczynić m.in. poprzez wykonanie misji fabularnej Gładkie golenie. Zlokalizuj zakład fryzjerski z dużym, charakterystycznym szyldem, który znajduje się w slumsach. Wejdź po schodach z tyłu zakładu na piętro i przysłuchaj się kłótni golibrody z żoną.

Kiedy kobieta zejdzie na dół ogłusz właściciela (10), przebierz się w jego strój i podnieś klucz (11) leżący na stole. Warto też ogłuszyć kobietę (12), którą znajdziesz na dole (ciała schowaj do szafy na piętrze).

036

Zejdź po schodach na dół i otwórz zakład, wkładając klucz do zamka z prawej. Następnie stań przy kontuarze przed budynkiem i odmawiaj golenia kolejnym klientom do czasu, aż pojawi się Maelstrom, którego przyjmij (13). Gdybyś miał problemy z jego namierzeniem, to skorzystaj z instynktu - będzie zaznaczony na czerwono.

Po tym, jak cel usiądzie na fotelu zacznij go golić. Kiedy zdecydujesz, że jesteś gotowy skorzystaj z brzytwy (14), żeby rozprawić się z mężczyzną. Teraz wystarczy ukryć ciało i opuścić zakład.

Dawood Rangan

Kolejnym celem w bieżącym zadaniu jest Dawood Rangan - zapatrzony w siebie szef gangu, który jest jednocześnie aktorem i reżyserem podrzędnych filmów.

037

Mężczyzna przebywa w swojej willi i można rozprawić się z nim na kilka sposobów - jeden z nich jest oparty na misji fabularnej o nazwie Kolory szczęścia. Hitman współpracuje w niej z lokalnym snajperem o ksywce Kaszmirczyk.

Najpierw należy zlokalizować agenta (1), który przebywa na piętrze jednej z kamienic. Wejdź na dziedziniec, a potem po schodach udaj się na odpowiednie piętro i wejdź do pomieszczenia ze snajperem. Nie podchodź do niego tylko zajrzyj przez lunetę karabinu snajperskiego (2). Okaże się, że jest wycelowana w pokój Rangana.

038

Wróć na ulicę i udaj się w kierunku willi Dawooda. Stoi przed nią tłum osób, których do środka nie wpuszcza ochrona. Zlokalizuj wyrwę w drucie kolczastym w jednym z fragmentów muru (3) i wejdź tamtędy na teren posesji.

W obecnym stroju szybko zostaniesz złapany, dlatego skieruj się w lewo. Tam natkniesz się na dwóch ochroniarzy. Ukryj się za fontanną (4) i poczekaj, aż zostanie jeden (5). Zwab go monetą (6) w odludne miejsce, a potem ogłusz, wejdź w jego strój, a ciało ukryj w pojemniku z prawej.

039

Uważając na pracowników ochrony, którzy mogliby rozpoznać Hitmana w nowym przebraniu, wejdź na teren willi i zacznij kierować się na wyższe piętra. Chodzi o dotarcie do salonu Dawooda. Główne drzwi są pilnowane przez wartownika (7) dlatego skręć w mały korytarz z lewej (8), przejdź przez barierkę i wejdź na gzyms.

Zacznij iść w lewo i wejdź przez okno do salonu. Spotkasz tu malarza (9) oraz pracownika ochrony (10). Po tym, jak mężczyźni skończą rozmowę pozbądź się malarza, przebierz się w jego strój i ukryj ciało w szafie (jeśli chcesz, to możesz też rozprawić się tak samo z wrogiem siedzącym na kanapie).

040

W przebraniu malarza udaj się na piętro i poczekaj na Dawooda (11), który po chwili zejdzie. Porozmawiaj z nim i wyrusz do pomieszczenia, gdzie ogłuszyłeś malarza. Podejdź do płótna i zacznij malować Rangana.

Wystarczy teraz chwilę poczekać, aż snajper wyeliminuje cel (12). Kiedy to nastąpi opuść budynek i wróć na ulicę.

Vanya Shah

Vanya Shah jest ostatnim celem w bieżącej misji. Jeśli w poprzednim zadaniu wykorzystałeś pomoc snajpera, to będziesz mógł to uczynić ponownie w ramach misji fabularnej o nazwie Nasz człowiek w Bombaju.

041

Po zastrzeleniu Dawooda Kaszmirczyk opuścił swoje stanowisko i wyruszył do kolejnego budynku. Udaj się za nim, wyjdź na piętrze na taras i wejdź do pokoju przez otwarte okno (1).

Podejdź do karabinu snajperskiego (2) i powiększ obraz, dzięki czemu zlokalizujesz miejsce, w które celuje snajper.

042

Następnie udaj się w kierunku pralni. Wejdź do zaułka i kiedy nikt nie będzie patrzył przeskocz przez ogrodzenie (3).

Podsłuchaj rozmówców przed sobą, po czym przejdź za plecami strażnika (4) i udaj się na schody (5). Dojdź nimi do wiaduktu.

043

Na wiadukcie stoi dwóch rozmawiających żołnierzy. Omiń ich za plecami i kieruj się w lewo. Przed sobą natkniesz się na kolejną dwójkę wrogów (6). Nie dochodź do nich, tylko skręć przed nimi w prawo i skieruj się do pomieszczenia (7), do którego prowadzą schody.

Ustaw się na schodach za kotarą i poczekaj, aż dwójka mężczyzn zakończy rozmowę, a brygadzista (8) uda się na balkon zapalić. Obezwładnij wtedy mężczyznę z lewej (9), a potem samego brygadzistę i przebierz się w jego rzeczy.

044

W stroju brygadzisty wróć na dół i podejdź do strażnika (10), któremu wcześniej przechodziłeś za plecami. Następnie wyrusz za nim w stronę wiaduktu. Po chwili pojawi się na nim Vanya (11), która rozpocznie rozmowę z bohaterem.

Po jej zakończeniu odczekaj chwilę, aż do momentu, gdy snajper wyeliminuje kobietę. Wystarczy teraz udać się do jednego z wyjść, co zakończy bieżącą misję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami