Fallout 76 - jak zdobywać i gdzie znaleźć drewno

Cenny zasób na początek.

Zaraz po wyjściu z Krypty 76 nie zwracamy większej uwagi na zasoby, tym bardziej, ze jednym z pożegnalnych prezentów, które ze sobą zabieramy, jest paczka zasobów.

Jest tam też trochę drewna, ale szybko przekonujemy się, że potrzebujemy tego surowca częściej. Drewno stanowi w końcu podstawę każdej pierwszej bazy, zanim jeszcze opanujemy sztukę wytwarzania z innych materiałów.

Gra nie tłumaczy jednak dostatecznie dobrze skąd w ogóle brać drewno. Niestety nie jest tak, że wystarczy podejść do dowolnego drzewa i uderzać w nie siekierą - choć musimy przyznać, że taka opcja byłaby doskonała.

Poniżej tłumaczymy więc, gdzie można drewno znaleźć.

Jak zdobyć drewno

Istnieją trzy główne sposoby pozyskiwania drewna. Oczywiście poza nimi, może też się nam po prostu czasem poszczęścić i znajdziemy trochę kawałków drewna w jakimś pojemniku czy skrzyni.

Poza tym jednak, drewno możemy zdobyć po prostu patrząc pod nogi. Kiedy biegasz po bezdrożach, zwracaj uwagi na kłody. Łatwo je przeoczyć, gdyż jeśli nie patrzymy w dół, to nie wyświetla się możliwość interakcji z drewnem. Z jednej kłody zbierzemy zazwyczaj 6-8 kawałków drewna.

f76drewno1

Drugi sposób to przetwarzanie przedmiotów. Kij baseballowy, drewniana figurka czy nawet ołówek, po przetworzeniu przy stanowisku craftingu - na przykład przy warsztacie majsterkowicza - możemy zniszczyć i otrzymać w zamian drewno.

f76drewno2

Jest też trzeci sposób, dostępny od 5 poziomu doświadczenia. Wtedy też możemy handlować z innymi graczami i wymieniać się z nimi na przedmioty. Trzeba jednak użyć komunikacji głosowej, by porozumieć się z potencjalnym towarzyszem handlowym.

By zacząć handlować, wystarczy nacelować na gracza z bliskiej odległości i wybrać opcję Zaproponuj handel.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami