Małżeństwo z USA musi zapłacić 12 mln dol. za prowadzenie stron z pirackimi grami Nintendo

Odszkodowanie za poniesione straty.

Małżeństwo z amerykańskiego stanu Arizona musi zapłacić 12,23 miliona dolarów odszkodowania za prowadzenie stron internetowych, które pozwalały pobrać pirackie kopie gier firmy Nintendo.

Jacob i Cristian Mathiasowie przyznali się do winy. Za pomocą własnej spółki - Mathias Designs - para założyła dwa portale. Oba umożliwiały ściąganie nielegalnych wersji takich tytułów, jak Mario Kart 64, Donkey Kong Country i Pokémon Yellow.

W lipcu tego roku prawnicy Nintendo zażądali wyłączenia stron. Obecnie witają odwiedzających przeprosinami skierowanymi do japońskiego koncernu. W komunikacie wyjaśniono też, że serwisy łamały prawo autorskie (dzięki, TorrentFreak).

01
Mathiasowie muszą zapłacić wysokie odszkodowanie

Zasądzone odszkodowanie jest wysokie, ale niewykluczone, że celem wyroku było odstraszenie innych piratów. Warto zaznaczyć, że nim proces dobiegł końca, wiele podobnych portali przestało działać.

Oczywiście nie jest jasne, czy Mathiasowie rzeczywiście zapłacą Nintendo całą sumę. W szeregu tego typu sprawach zawierano dodatkowe ugody, w których oskarżeni zobowiązywali się do uiszczenia znacznie mniejszych kwot.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami