Wirginia Zachodnia w USA - wszystko o miejscu akcji Fallout 76

W oczekiwaniu na grę.

Już niedługo - w najbliższą środę, 14 listopada - zadebiutuje kolejna gra osadzona w postapokaliptycznej Ameryce, czyli Fallout 76. Tym razem twórcy z Bethesda Game Studios kładą nacisk na rozgrywkę wieloosobową, zaś główny teren dostępny do eksploracji to Appalachia, kraina w rejonie Wirginii Zachodniej.

W stanie tym znajduje się kilka interesujących miejsc i obiektów, które twórcy Fallouta 76 z powodzeniem mogliby przenieść do gry i stworzyć na ich bazie ciekawe lokacje. Miejsca z pewnością wystarczy, gdyż mapa ma być cztery razy większa niż w Fallout 4.

W związku premierą nowej odsłony popularnej serii chcemy przyjrzeć się bliżej przedstawionemu w niej obszarowi Stanów Zjednoczonych - jego historii, cechach charakterystycznych i najciekawszych miejscach, które znajdą się (lub powinny się znaleźć) w nowym dziele Bethesdy. W końcu im więcej interesujących obszarów, tym lepiej dla graczy.

Odrobina historii i geografii

Wirginia Zachodnia to czterdziesty pierwszy co do wielkości stan USA, zajmujący powierzchnię nieco ponad sześćdziesięciu tysięcy kilometrów kwadratowych. Aktualnie żyje w nim niespełna dwa miliony ludzi. Stan dzieli się na pięćdziesiąt pięć hrabstw, zaś jego stolicą jest miasto Charleston, znane z bitwy z 13 września 1862 roku, podczas której starły się armie Unii i Konfederatów.

W 1716 roku na teren dzisiejszej Wirginii Zachodniej dotarł porucznik Alexander Spotswood w celu kolonizacji regionu. Od tamtej pory tereny te należały do Anglii. Czternaście lat później przybysze z Europy zaczęli zapełniać obszar, zakładając pierwsze osady. W 1863 roku północno-zachodnia część Wirginii przystąpiła do Unii, tworząc niezależny stan.

wirginia

Najsłynniejszymi personami związanymi z Wirginią Zachodnią są politycy. Jay Rockefeller pełnił funkcję gubernatora stanu przez 8 lat, a senatora przez 30 lat. Z kolei Robert Byrd był jednym z najbardziej wpływowych członków Partii Demokratycznej. Zasłynął nie tylko swoją obszerną wiedzą historyczną i otwartą krytyką wojny w Iraku, ale także rekordową liczbą kadencji - dziewięciu - podczas których piastował stanowisko senatora generalnego. Nie rozstawał się z tą funkcją przez 51 lat.

W krajobrazie Wirginii Zachodniej królują wyżyny i góry - znaczną część regionu pokrywają Appalachy. Przez stan biegnie także skromny - bo tylko sześciokilometrowy - odcinek Szlaku Appalachów, jednego z najdłuższych i najpiękniejszych szlaków turystycznych w USA. Jeśli lokacja ta trafi do Fallout 76, zapewne natkniemy się tam na wielu przedstawicieli postapokaliptycznej fauny.

Zobacz: Fallout 76 - Poradnik, Solucja

Klimat w Wirginii Zachodniej jest dość specyficzny. Choć najczęściej określany jest jako wilgotny i kontynentalny, to południowa część stanu ma cechy umiarkowanego. Takie warunki pozwalają na rozkwit rzadkich gatunków flory, takich jak magnolia południowa czy też albicja jedwabista. Jeśli wybieracie się w te rejony latem, przygotujcie się na naprawdę ciepłe dni, z kolei zimy bywają dość mroźne.

West Virginia State Penitentiary

West Virginia State Penitentiary z zewnątrz wygląda jak gotycki pałac, jednak ta piękna kamienna budowla zlokalizowana w Moundsville funkcjonowała od 1876 do 1995 roku jako więzienie. Patrząc na obiekt z wieżyczkami i blankami, trudno nie odnieść wrażenia, że stoimy przed małym zamkiem.

We wczesnych latach XX wieku w więzieniu funkcjonował warsztat stolarski, lakiernia, cegielnia i kilka innych zakładów, których produkcja i dochody pozwalały na utrzymanie placówki, czyniąc ją w dużej mierze samowystarczalną.

Odsiadujący karę często spotykali się w tak zwanym Sugar Shack - pomieszczeniu, w którym uprawiano hazard i organizowano bójki. Nierzadko dochodziło tam do kolejnych przestępstw, przez co więzienie zasłynęło jako jedno z najniebezpieczniejszych w kraju.

West_Virginia_State_Penitentiary

Obecnie w West Virginia State Penitentiary znajduje się muzeum oraz ośrodek szkoleniowy. Miejsce to jest popularne wśród poszukiwaczy zjawisk paranormalnych, wierzących w duchy. W okresie Halloween muzeum udostępnia Labirynt Horrorów, czyli specjalną zabawę w stylu escape room.

Co ważne, byłe więzienie znajdzie się w Fallout 76. Twórcy mogą w interesujący sposób wykorzystać motyw nawiedzonej budowli.

New River Gorge Bridge

New River Gorge Bridge to ponad dziewięćsetmetrowy most w Fayetteville. Do 2003 roku nosił miano najdłuższego mostu łukowego wykonanego ze stali. Konstrukcja przyczyniła się do rozwoju regionu - ułatwiła lokalny transport i znacząco skróciła czas niezbędny do przekroczenia rzeki New River.

Most jest też atrakcją turystyczną - nie tylko ze względu na swoje rozmiary i krajobrazy, jakie można obserwować dookoła. W trzecią sobotę października budowla jest zamknięta dla ruchu drogowego. Odbywa się wtedy Dzień Mostu, podczas którego organizowane są zjazdy po linie oraz skoki ze spadochronem. Niegdyś miejsce to było też jednym z ulubionych punktów miłośników bungee, ale władze zakazały skoków.

Mimo dość dużej odległości od stref mieszkalnych, most przyciąga wielu samobójców. Jest to spowodowane wysokością konstrukcji, wynoszącą dwieście sześćdziesiąt siedem metrów. Choć budowla istnieje dopiero od 1977 roku, to już została wpisana do oficjalnego rejestru zasobów kulturowych Stanów Zjednoczonych.

Harpers_Ferry_National_Historical_Park

Trans-Allegheny Lunatic Asylum

Trans-Allegheny Lunatic Asylum (dawniej Weston State Hospital) to utworzony w 1864 roku szpital psychiatryczny w mieście Weston. Drugi największy budynek z ręcznie ścinanego piaskowca na świecie przyjmował pacjentów do 1994 roku, kiedy to nowe przepisy dotyczące opieki zdrowotnej zmusiły władze do zakończenia działalności.

Placówka miała być samowystarczalna, stąd na terenach dookoła budynku znajdowały się farmy, mleczarnia i wodociąg. Choć szpital pierwotnie był przeznaczony dla dwustu pięćdziesięciu pacjentów, to liczba chorych na oddziale często przekraczała normę, sięgając w krytycznym momencie ponad dwóch tysięcy.

Do dawnego szpitala można teraz udać się w celach turystycznych. W kilku pomieszczeniach urządzona została wystawa obrazów i wierszy stworzonych przez dawnych pacjentów. Poszukiwacze mocnych wrażeń mają szansę wziąć udział w wycieczkach związanych ze zjawiskami paranormalnymi. Chętni mogą także przejrzeć zapisy leczenia niektórych chorych odwiedzając lokalną bibliotekę.

Trans_Allegheny_Lunatic_Asylum

Harpers Ferry National Historical Park

W tym zajmującym prawie piętnaście kilometrów kwadratowych parku biegnie odcinek Szlaku Appalachów. Nazwa obszaru wzięła się od miasteczka usytuowanego w jego obrębie. W Harpens Ferry zwolennik zniesienia niewolnictwa - John Brown - opracował plan przejęcia miejscowego arsenału, uzbrojenia swoich ludzi i stawienia oporu siłom armii.

Został pojmany i powieszony przez Marines, jednak przed śmiercią skorzystał z prawa ostatnich słów skazańca i przepowiedział, że niedługo wybuchnie wojna domowa. Dwa lata później wojna secesyjna stała się faktem, a samo miasteczko kilkukrotnie przechodziło z rąk Konfederatów do Unii, niszczejąc coraz bardziej, aż spłonęło niemal doszczętnie.

Obecnie na terenie parku można znaleźć kilka muzeów znajdujących się w odrestaurowanych dziewiętnastowiecznych budynkach, choć nie udało się przywrócić wszystkiego do dawnej świetności. Turyści mają też szansę zrobić z zakupy w księgarni, sklepie z pamiątkami i ubraniami, a także zjeść i napić się w klimatycznych lokalach gastronomicznych.

Cały teren parku położony jest w malowniczym zbiegu rzek Potomoac i Shenandoah. Thomas Jefferson, odwiedzając obszar w 1783 roku, napisał kiedyś, że „przejście Potomac przez Blue Ridge jest najprawdopodobniej jedną z najbardziej zdumiewających scen w przyrodzie”. W Falloucie 76 zdecydowanie powinno znaleźć się miejsce dla tak bogatego w historię, unikalnego obszaru.

Szlak_Appalach__w

The Greenbrier

Greenbrier to ogromny luksusowy resort w mieście White Sulfur Springs. Znajduje się tam hotel, restauracje, sale wypoczynkowe, wiele sklepów i miejsc do aktywnego spędzania czasu, w tym pole golfowe. Goście mogą także skorzystać z kasyna, by dać upust hazardowym emocjom.

Podczas drugiej wojny światowej hotel został zamknięty, a w jego miejsce utworzono ośrodek dla internowanych dyplomatów z Państw Osi. W 1942 budynek ponownie zaczął oferować usługi noclegowe, jednak niedługo potem przejęła go amerykańska armia i rok później utworzyła w nim szpital.

Po trzech latach obiekt trafił z powrotem do wcześniejszych właścicieli, którzy wyremontowali i udekorowali na nowo całe miejsce. Od tamtej pory resort gościł wielu prezydentów, książąt i dygnitarzy.

Jednym z ciekawszych miejsc w resorcie jest zbudowany na zlecenie rządu bunkier, z którego mieli korzystać amerykańscy politycy w czasie zagłady nuklearnej. Projekt był ściśle tajny, jednak ujrzał światło dzienne w 1992 roku dzięki The Washington Post. Po tym wydarzeniu bunkier został odnowiony i otwarty dla zwiedzających.

Greenbrier

Greenbrier zostało potwierdzone jako lokacja w nowej produkcji Bethesdy. Wszystkie miejsca w grze będą oczywiście odpowiednio zmodyfikowane i dopasowane do postapokaliptycznych standardów, ale Fallout 76 i tak może być niezłą okazją na wycieczkę do Zachodniej Wirginii.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami