Red Dead Redemption 2 - walka wręcz, jak wygrać bijatyki

Sterowanie i wskazówki. 

W RDR 2 dość często staniesz przed potrzebą (lub możliwością) stoczenia pojedynku na pięści. Dotyczy to zarówno zadań fabularnych, jak i pobocznych. Potyczki różnią się w znacznej mierze od tych z „jedynki” lub GTA 5, więc warto poznać zasady, jakie nimi rządzą.

To ważne między innymi dlatego, że starć nie da się wygrać, korzystając z jednego przycisku. Nie ma też mowy o wyprowadzeniu błyskawicznego gradu ciosów i wygraniu potyczki w kilka sekund. Przeciwnicy zawsze są wytrzymali i nie padają na deski po kilku uderzeniach.

W tym poradniku dowiesz się, jak sterować podczas walki wręcz, jak wygrywać pojedynki oraz czy można używać broni białej.

Sterowanie podczas walki wręcz

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto przypomnieć, w jaki sposób wyprowadzać ataki i wykonywać konkretne akcje podczas bójki w RDR 2. Choć system nie wydaje się skomplikowany - nie da się bowiem wybrać rodzaju ciosu - daje wiele możliwości, dzięki czemu każda walka wygląda inaczej.

w2
  • Kwadrat/X - blok lub unik (podczas ruchu)
  • Kółko/B - atak
  • Trójkąt/Y - chwycenie przeciwnika lub duszenie
  • Kwadrat/X + kierunek - rzut przeciwnikiem podczas chwytu
  • Kółko/B (wielokrotne naciśnięcie) - oswobodzenie się z chwytu

Jak toczyć i wygrywać pojedynki

Kiedy tylko rozpocznie się walka, powinieneś przede wszystkim skupić się na efektywnej obronie. Trzymaj gardę i czekaj na cios przeciwnika. Jeżeli odpowiesz we właściwym momencie momencie (zaraz po ruchu przeciwnika), wykonasz kontratak. To dobry sposób na spokojne prowadzenie pojedynku.

Należy jednak zauważyć, że odpieranie i unikanie ciosów zużywa energię - nie możesz więc tego robić w nieskończoność.

Ciosy możesz łączyć w podwójne lub potrójne kombinacje, wciskając kilkukrotnie przycisk ataku. Nie bądź jednak zbyt pewny siebie - im więcej ciosów wyprowadzisz, tym większa szansa, że przeciwnik wykona udany blok i przełamie kombinację kontratakiem.

Chwyty nie są tak pewnym rodzajem ataku, jak zwykłe ciosy, ale mogą urozmaicić walkę. Kiedy trzymasz przeciwnika, możesz okładać go pięściami lub rzucić w wybranym kierunku. Jest też opcja duszenia - dostępna w czasie chwytu lub po zrzuceniu oponenta do parteru.

w1

Kilka dodatkowych porad:

  • Walka w Red Dead Redemption 2 to bitwa na wyniszczenie i zmęczenie. Nie wygrasz pojedynku na pięści kilkoma ciosami. Zachowaj spokój i nie spiesz się
  • Jeżeli podczas przytrzymania przycisku gardy poruszasz się w którymś kierunku, wykonasz efektowny unik, który również możesz połączyć z kontratakiem
  • Jeśli nosisz nakrycie głowy podczas walki, bohater zgubi je już po pierwszym celnym ciosie w szczękę. Warto jednak pamiętać, że kapelusz można łatwo znaleźć
  • Możesz sam zainicjować bójkę, skupiając się na konkretnej osobie (i włączając tym menu interakcji) i wybierając kilkukrotnie opcję „Podjudź”. Nie każdy jest jednak skory do walki

Czy można używać broni do walki wręcz podczas starć?

Niestety, walki wręcz w Red Dead Redemption 2 to odrębna mechanika, która rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest to, że nie można podnieść z ziemi żadnego narzędzia oraz nie ma możliwości wyjęcia jakiegokolwiek oręża z ekwipunku.

Poza bójkami można oczywiście używać noży czy toporków, ale kiedy rozpocznie się „ustawka”, ta możliwość zostaje zablokowana.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami