Wsteczna kompatybilność nie jest istotna - uważa szef Take-Two

Firma woli wydawać nowe wersje gier.

Wiele osób uważa, że jedną z zalet Xbox One jest wsteczna kompatybilność. W opinii dyrektora generalnego Take-Two - Straussa Zelnicka - możliwość uruchamiania gier z poprzednich konsol nie jest jednak ważna.

Podczas spotkania z inwestorami szef wydawcy Red Dead Redemption 2 stwierdził, że firma woli przygotowywać odpowiednio rozbudowane wersje swoich starszych produkcji (dzięki, ResetEra).

- Nie uważam, by wsteczna kompatybilność była tak naprawdę istotna. Grand Theft Auto 5 na nowej generacji odniosło tak duży sukces, ponieważ oferowało znacznie udoskonalone treści i dodatkowe funkcje - stwierdził menedżer.

01
Niewykluczone, że Red Dead Redemption 2 podąży śladem GTA 5

Zobacz też: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Obrana przez Take-Two strategia okazuje się skuteczna. Sprzedaż piątej odsłony gangsterskiego cyklu przekroczyła 100 milionów egzemplarzy, co najprawdopodobniej byłoby mocno utrudnione bez wydania rozszerzonej edycji tytułu.

Niewykluczone, że podobną ścieżką koncern podąży w przypadku Red Dead Redemption 2. Gra osadzona na Dzikim Zachodzie ukazała się na PS4 i Xbox One, ale w opinii ekspertów w przyszłości powinna pojawić się na konsolach następnej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami