Wsteczna kompatybilność nie jest istotna - uważa szef Take-Two

Firma woli wydawać nowe wersje gier.

Wiele osób uważa, że jedną z zalet Xbox One jest wsteczna kompatybilność. W opinii dyrektora generalnego Take-Two - Straussa Zelnicka - możliwość uruchamiania gier z poprzednich konsol nie jest jednak ważna.

Podczas spotkania z inwestorami szef wydawcy Red Dead Redemption 2 stwierdził, że firma woli przygotowywać odpowiednio rozbudowane wersje swoich starszych produkcji (dzięki, ResetEra).

- Nie uważam, by wsteczna kompatybilność była tak naprawdę istotna. Grand Theft Auto 5 na nowej generacji odniosło tak duży sukces, ponieważ oferowało znacznie udoskonalone treści i dodatkowe funkcje - stwierdził menedżer.

01
Niewykluczone, że Red Dead Redemption 2 podąży śladem GTA 5

Zobacz też: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Obrana przez Take-Two strategia okazuje się skuteczna. Sprzedaż piątej odsłony gangsterskiego cyklu przekroczyła 100 milionów egzemplarzy, co najprawdopodobniej byłoby mocno utrudnione bez wydania rozszerzonej edycji tytułu.

Niewykluczone, że podobną ścieżką koncern podąży w przypadku Red Dead Redemption 2. Gra osadzona na Dzikim Zachodzie ukazała się na PS4 i Xbox One, ale w opinii ekspertów w przyszłości powinna pojawić się na konsolach następnej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami