Twórcy Battlefield 5 opóźnili tryb battle royale, by uniknąć przeładowania treści

Chcą udostępniać kolejne elementy stopniowo.

Tryb battle royale trafi do Battlefield 5 dopiero w marcu 2019 roku. Twórcy wyjaśnili, że powodem opóźnienia jest nie tylko chęć dopracowania wariantu, ale też uniknięcia sytuacji, gdy gra na start oferowałaby zbyt wiele treści.

W rozmowie z serwisem VG247 dyrektor do spraw rozwoju projektu - Ryan MacArthur - wytłumaczył, że DICE chce wprowadzać kolejne elementy stopniowo. Podkreślił, że udostępnienie wszystkiego jednocześnie miałoby negatywny skutek.

- Mówiąc o Firestorm i kooperacyjnym Combined Arms, umieszczenie w grze tego wszystkiego na raz sprawiłoby, że na graczy czekałoby zbyt wiele rzeczy. Chcemy najpierw przedstawić bazową produkcję, na której zbudowane są tryby współpracy i battle royale - stwierdził.

- Dzięki temu użytkownicy mają na co czekać i mogą spędzić wiele czasu w każdym z wariantów. Inaczej doszłoby do sytuacji, gdy społeczność zostałaby podzielona, tak jak w przypadku rozszerzeń - dodał deweloper.

Najnowszą odsłonę cyklu osadzono w czasach II wojny światowej. Poza rozbudowanym multiplayerem w grze pojawi się również podzielona na kilka epizodów kampania fabularna.

Battlefield 5 zadebiutuje 20 listopada na PC, PS4 i Xbox One. Niektórzy jednak wczesny dostęp do strzelanki mogą uzyskać już dzisiaj.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami