Twórcy Battlefield 5 opóźnili tryb battle royale, by uniknąć przeładowania treści

Chcą udostępniać kolejne elementy stopniowo.

Tryb battle royale trafi do Battlefield 5 dopiero w marcu 2019 roku. Twórcy wyjaśnili, że powodem opóźnienia jest nie tylko chęć dopracowania wariantu, ale też uniknięcia sytuacji, gdy gra na start oferowałaby zbyt wiele treści.

W rozmowie z serwisem VG247 dyrektor do spraw rozwoju projektu - Ryan MacArthur - wytłumaczył, że DICE chce wprowadzać kolejne elementy stopniowo. Podkreślił, że udostępnienie wszystkiego jednocześnie miałoby negatywny skutek.

- Mówiąc o Firestorm i kooperacyjnym Combined Arms, umieszczenie w grze tego wszystkiego na raz sprawiłoby, że na graczy czekałoby zbyt wiele rzeczy. Chcemy najpierw przedstawić bazową produkcję, na której zbudowane są tryby współpracy i battle royale - stwierdził.

- Dzięki temu użytkownicy mają na co czekać i mogą spędzić wiele czasu w każdym z wariantów. Inaczej doszłoby do sytuacji, gdy społeczność zostałaby podzielona, tak jak w przypadku rozszerzeń - dodał deweloper.

Najnowszą odsłonę cyklu osadzono w czasach II wojny światowej. Poza rozbudowanym multiplayerem w grze pojawi się również podzielona na kilka epizodów kampania fabularna.

Battlefield 5 zadebiutuje 20 listopada na PC, PS4 i Xbox One. Niektórzy jednak wczesny dostęp do strzelanki mogą uzyskać już dzisiaj.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami