Red Dead Redemption 2 - legendarne zwierzęta: jeleń

Gdzie jest samiec jelenia.

Legendarny samiec jelenia to jeden z trudniejszych okazów do upolowania w Red Dead Redemption 2. W przeciwieństwie do legendarnych ryb, legendarne zwierzęta nie są związane z żadną konkretną misją.

Zwierzęta tego typu trudno jest znaleźć, a ich wytropienie jest po prostu niemożliwe, jeśli nie poszukamy odpowiednich wskazówek i śladów. Trzeba też liczyć się z tym, że zrobią nam krzywdę, jeśli nie będziemy ostrożni.

Poniżej wskazujemy, w którym miejscu rozpocząć poszukiwania oraz przedstawimy najlepszy sposób na zlikwidowanie celu. Najlepiej zabrać się za polowanie po wykonaniu misji Owce od kozłów w rozdziale drugim. Wtedy bowiem zdobywamy karabin z lunetą.

Gdzie jest legendarny jeleń (mapa)

Legendarnego jelenia znajdziemy na północny-zachód od Strawberry. Jeśli jesteś daleko od tego miasteczka, skorzystaj z szybkiej podróży dyliżansem.

Gdy zbliżymy się do tego obszaru, na mapie zobaczymy rycinę jelenia, ale punkt, w którym musimy zacząć śledzenie tropu, znajduje się nieco dalej. Oznaczamy to miejsce na mapie:

mapajelenost

Mapę możesz też pobrać lub otworzyć w nowym oknie.

Udaj się do miejsca, które oznaczyliśmy i włącz tryb sokolego wzroku (wciśnij dwa analogi). Dzięki temu, Arthur dostrzeże ślady legendarnego jelenia, nad którymi unoszą się żółte cząsteczki.

rdr2jelen1

Po zbadaniu śladów idź za nimi, a po chwili znów włącz specjalny wzrok, by dostrzec kolejną wskazówkę. Podążaj tym sposobem do końca, cały czas kucając i badając kolejne ślady czy odchody. Po zbadaniu 3-4 pozostałości, powinieneś dostrzec przed sobą cel.

Gdy tylko zobaczysz jelenia, przyceluj przez lunetę, by upewnić się, że to na pewno legendarny okaz - nazwa wyświetli się w rogu ekranu. Następnie poczekaj na odpowiedni moment do ataku.

rdr2jelen2

W naszym przypadku nawet jeden strzał z karabinu z lunetą w głowę nie powalił legendarnego jelenia. Wystarczył jednak tylko jeden dodatkowy strzał w tors, gdy zwierzę już uciekało, by ofiara padła. Polecamy tę samą metodę.

Po wszystkim oskóruj jelenia i udaj się do trapera, gdzie sprzedasz zdobycz. Unikalny talizman z pozyskanych składników wykonasz natomiast u pasera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami