Twórcy Warcraft 3 Reforged - odświeżonej wersji słynnej strategii czasu rzeczywistego - ujawnili, że produkcja będzie nieco przystępniejsza dla nowych graczy w porównaniu z pierwowzorem.

W wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot główny artysta w studiu Blizzard - Brian Sousa - przyznał, że oryginał cechuje się wysokim poziomem trudności. W związku z tym podjęto decyzję o zaimplementowaniu kilku zmian, by grać mogły też mniej doświadczone osoby.

- Pierwowzór był trudny nawet dla mnie, pamiętam, że musiałem wielokrotnie powtarzać poszczególne misje. Postanowiliśmy więc uczynić grę przystępniejszą dla dzisiejszych graczy, by w łatwiejszy sposób mogli zapoznać się z gatunkiem strategii czasu rzeczywistego - wyjaśnił.

Deweloper jednocześnie uspokoił fanów cyklu, podkreślając, że przygotowywane przez Blizzard modyfikacje nie są drastyczne. Zapewnił, że studio nie chce nagle zmienić „sposobu rozgrywki w Warcrafta”.

Produkcja zaoferuje możliwość zabawy w 4K oraz kampanie z podstawowego Reigns of Chaos, a także rozszerzenia Frozen Throne. Powróci również tryb wieloosobowy oraz edytor gier i map - z pomocą narzędzia gracze stworzą rozgrywkę według własnych zasad.

Warcraft 3 Reforged zadebiutuje w 2019 roku na PC.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Blizzard nie pracuje nad Warcraft 4

Firma koncentruje się na odświeżonej wersji trzeciej części.

Red Dead Redemption 2 - nieznajome osoby: Droga artysty

Charles Chatenay, charyzmatyczny malarz i rysownik.

Tegoroczny październik najlepszym dla branży gier w USA

Pod względem wygenerowanych przychodów.