Sprzedaż GTA 5 przekroczyła 100 milionów egzemplarzy

Wielki sukces gangsterskiej produkcji.

Take-Two ujawniło nie tylko wyniki Red Dead Redemption 2, ale także GTA 5. Przedstawiciele firmy poinformowali, że gangsterska produkcja sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy (dzięki, Variety).

Warto zaznaczyć, że niewielu grom w historii udało się osiągnąć taki rezultat. Podobny sukces odniósł między innymi Minecraft, który według danych sprzed kilku miesięcy znalazł łącznie 144 milionów nabywców.

Jednym z najlepiej sprzedających się tytułów wszech czasów pozostaje jednak Tetris. Tytuł polegający na układaniu kolorowych klocków rozszedł się - w różnych wariantach oraz edycjach - w około 495 milionach kopii.

Zobacz też: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Jednocześnie oznajmiono, że bardzo dobrze radzi sobie moduł sieciowy GTA 5 - tryb wieloosobowy podobno ciągle przekracza oczekiwania wydawcy. Podkreślono, że twórcy ze studia Rockstar nadal zamierzają rozwijać wariant.

Piątą odsłonę cyklu początkowo wydano na PS3 i X360. Ponad rok później, 18 listopada 2014 roku, ukazała się wersja na nową generację konsol, a 14 kwietnia 2015 - na PC. Właściciele edycji na PS4, Xbox One i komputery zagrali z lepszymi teksturami, płynniejszymi FPS, gęstszą roślinnością i lepszym oświetleniem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami